Seniorzy zabierają głos. Powstanie Rada Seniorów Powiatu Wrocławskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Grupy seniorów reprezentujące każdą gminę powiatu wrocławskiego zebrały się podczas forum seniorów. To oni będą doradzać staroście w rozwoju polityki senioralnej.

Kolejna inicjatywa podjęta przez Zarząd i Radę Powiatu Wrocławskiego. Ma służyć integracji seniorów z terenu powiatu wrocławskiego, bo z wieloma grupami społecznymi, które działają na terenie powiatu wrocławskiego udało nam się już nawiązać kontakt. Docelowo zaprosiliśmy około 60 seniorów z 9 gmin powiatu wrocławskiego – mówi Roman Potocki, Starosta powiatu wrocławskiego.

Halina Wiśniowska całe życie mieszka w Smolcu, gdzie od lat prowadzi fundację. Zrzesza wielu wolontariuszy, którzy między innymi pomagają rozwozić żywność z Banku Żywności. Jak sam przyznaje lubi to, co także docenił starosta Roman Potocki.

Lubię to. Kocham ludzi. Przede wszystkim lubię pomagać ludziom. Krążę już wokół tego 20 lat i nie mam z tym kłopotu. Wystarczy, że skrzyknę się i już mam ludzi u siebie. Ludzie przychodzą do mnie – mówi Halina Wiśniowska, seniorka ze Smolca.

Tacy seniorzy jak pani Halina mają w przyszłości stworzyć Radę Seniorów Powiatu Wrocławskiego.

Zostałem poproszony przez starostę do działania w radzie senioralnej. Do tej pory mieszkam 18 lat w gminie Czernica. Generalnie poza tym, że sam sobą się zajmowałem przez życie, widzę, że po tym spotkaniu i po tym co się tutaj mówi, moja rola mogłaby być inna. Mam doświadczenie jako nauczyciel wychowania fizycznego, trener sportowy. Myślę, że moja rola jako mieszkańca gminy Czernica, rady powiatu, w tej materii może się przydać – mówi Marian Pawlak, senior z Czernicy.

Chcielibyśmy, żeby to było ciało doradcze, ciało konsultacyjne zarządu i rady powiatu wrocławskiego. Chcemy też podpisać deklarację współpracy senioralnej na terenie powiatu wrocławskiego, bo jak państwo już wiecie, na terenie naszego powiatu działają już przedsiębiorcy, sportowcy, a dzisiaj myślę, że swoją działalność rozpoczną seniorzy – dodaje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Seniorzy są bardzo ważną częścią naszego społeczeństwa. Są to kolumny, na których bazie, wiedzy i mądrości w społeczeństwie powinniśmy opierać wiele naszych programów. Ponieważ w związku z programem rządowym „Senior +”, który rozwija się w całej w Polsce i rozwija się także w naszym powiecie, w naszych gminach powstają kluby seniora gminne, powiatu. Naszą funkcja jako powiatu jest integrować te działania, wymieniać się doświadczeniami Piotr Chmurzyński, przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego.

My nie jesteśmy takim zwykłym powiatem, w którym jest zarząd, rada i wszyscy działają tylko w określonych opcjach politycznych. My staramy się tutaj tworzyć zespół trochę na zasadzie przyjaźni, rodziny, współpracy z różnymi grupami społecznymi. Dzisiejsza konferencja pokazuje nam ten kierunek i te działania, które my podejmujemy – uzupełnia Roman Potocki.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy