Setki wrocławian zaszczepionych na COVID-19 na dobry początek wakacji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Śmiało można mówić o sukcesie. W ciągu godziny tu na Stadionie Wrocław ze szczepionek na Covid-19 skorzystało 150 nastolatków. Przyszli tu razem z rodzicami - bez skierowania, bez wcześniejszych zapisów, bez kolejki. W ten sposób rozpoczęli wakacje, bo to szansa na to, że we wrześniu spokojnie i zdrowo wrócą do szkół, a wszyscy za tym tęsknią.

Niektórzy wrocławianie przyszli tu dwie godziny przed otwarciem punktów szczepień, bo chcieli mieć pewność, że szczepionek nie zabraknie. Inni – wyjeżdżali na wakacje i po drodze podjechali na Stadion. Pani Maria nie miała wątpliwości.

— Chcielibyśmy, żeby syn był zaszczepiony. My z mężem też się zaszczepiliśmy i uważamy, że powinniśmy to zrobić – mówi Maria Górecka, mama nastoletniego Szymona.

Szymon o szczepionce wie bardzo wiele i też nie trzeba go było namawiać na przyjazd na Stadion.

— No bo to moje zdrowia, a szczepionka raczej mi nie zaszkodzi aż tak bardzo jak wirus, bo to to jest osłabiony wirus. Taki prawdziwy wirus bardzo wiele złego może zrobić w ciele człowieka – mówi nastoletni Szymon.

Ci którzy przyszli mieli różne argumenty, żeby zaszczepić się.

— Bo chcę wyjechać z Polski na luzie, w sensie – żebym nie musiała robić testów, żeby było normalnie, żeby był spokój – mówi Agnieszka z Wrocławia.

— Będę bezpieczny i nie umrę – to jest najważniejsze – dodaje Adam Sawicz, nastolatek z Wrocławia. — Większość osób z klasy jest po szczepieniu, albo ma zamiar się szczepić , więc między innymi to dla mnie było oczywiste, że też się szczepię – mówi Mikołaj Kisowski z Wrocławia.

Ale w sobotę na Stadion Wrocław na szczepienie na Covid-19 przychodziły całe rodziny.

– Ja z synami i córeczką. Dla własnego i ich zdrowia, żeby im nic nie było – mówi Mariola z Wrocławia.

— Szczepionka nie boli, a warto się zaszczepić. Ja jestem za tym, żeby się zaszczepić – mówi Tomasz z Wrocławia.

Szczepienia na dobry początek wakacji to pomysł Urzędu Miasta Wrocławia. Mieszkańcy miasta już wielokrotnie udowodnili, że chętnie korzystają z takich akcji.

— Blisko, bez kolejki, bez rejestracji, bez czekania, rewelacja – chwali pomysł Mariola Górecka, mama Szymona.

We Wrocławiu jest ponad 38 tys. nastolatków w wieku 12-17 lat. Tu na Stadionie Wrocław przygotowano dla nich ponad 1000 dawek szczepionki firmy Pfizer.

— Pierwszy dzień wakacji i szczepienia na dobry początek wakacji właśnie po to, byśmy we wrześniu mogli spokojnie wszyscy wrócić do szkół, na uczelnie i do pracy . Tylko szczepienia chronią nas przed zakażeniem i to jedyna droga, byśmy mogli czuć się bezpiecznie – mówi Agata Dzikowska z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

To był dobry początek wakacji. Na Stadionie Wrocław zaszczepiono 1500 osób, w tym 300-stu nastolatków.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy