Sezon zimowy na wrocławskim lotnisku. Dokąd polecimy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Port Lotniczy Wrocław podsumował sezon letni oraz zaprezentował nową siatkę połączeń na sezon zimowy. Wśród kierunków, które cieszyły się największą popularnością znalazła się między innymi Turcja, co zaś czeka na nas w sezonie zimowym?

Również kierunki bułgarskie i greckie stanowiły pewnego rodzaju konkurencje dla Turcji. Cały basen Morza Śródziemnego poczynając od kierunków Włoskich po Majorkę i Hiszpanię – to były kierunki bardzo popularne. Co ciekawe na liście popularnych kierunków znalazł się również Gdańsk – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Jak zaznacza prezes Portu Lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś, lato na wrocławskim lotnisku było intensywne, o czym świadczą statystyki.

Zarówno w lipcu, jak i sierpniu mocno przekroczyliśmy próg 200 tys. pasażerów obsłużonych w ciągu jednego miesiąca. To są bardzo dobre dane, oczywiście nie jest to poziom roku 2019, ale jest to znacznie więcej niż w roku 2020 – zaznacza Dariusz Kuś.

W porównaniu z 2019 rokiem to oczywiście poziomy były niższe, ale w najlepszym miesiącu sierpniu uzyskaliśmy około 2/3 ruchu z 2019 roku, czyli bardzo przyzwoity jak na obecną sytuację – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Mimo to że lato już za nami, sezon zimowy na wrocławskim lotnisku będzie niemniej atrakcyjny. Od października przewoźnik Ryanair będzie łącznie oferował 30 tras, w tym 5 nowych kierunków.

To jest UK, Cypr, to są Włochy, więc tak naprawdę cały wachlarz, północ i południe. Wymieniając je, to mamy Bournemouth, Billund, Lizbonę, Paphos i Piza. Wszystkie bardzo atrakcyjne i wierzymy, że te kierunki będą dobrze się sprzedawały i będą dobrze promowały Wrocław – mówi Michał Kaczmarczyk, prezes Buzz, grupa Ryanair.

Sporo nowości, sporo odtworzonych kierunków z dawnych czasów. Dzisiaj zakładamy, jako cała branża, że odbudowa tych siatek połączeń, które mieliśmy w 2019 roku w pełni nastąpi około 2024 roku, ale patrząc na to, co dziś ogłosił Ryanair, co ogłaszają poszczególni inni przewoźnicy wierzę w to, że to może nastąpić nieco wcześniej – dodaje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.