Siechnice: dotacje na rok 2022 dla NGO przyznane

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Siechnice i Urząd Miejski w Siechnicach od lat współpracują z organizacjami pozarządowymi, stwarzając im warunki do rozwoju. Jak co roku burmistrz Siechnic przyznał dotacje dla tzw. NGO-sów.

W budżecie na ten rok gmina przeznaczyła 500 tys. złotych na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Jak wiadomo od lat w naszej gminie największe organizacje to są organizacje sportowe. Kluby, które działają w sportach od najpopularniejszej piłki nożnej poprzez koszykówkę, piłkę ręczną, gimnastykę, aż po taniec. I niejako poprzez popularność zyskują więcej uczestników i przekłada się to na dotacje, ponieważ staramy się, aby jak najwięcej środków trafiało tam gdzie są dzieci i młodzież. To jest pierwszy taki moduł, który dofinansowujemy i tam przyznaliśmy 13 dotacji na kwotę prawie 400 tys. złotych – mówi Mariusz Różnowicz, drugi z-ca burmistrza Siechnic.

W drugim module dla organizacji społecznych działających np. na rzecz seniorów albo prowadzących różnego rodzaju działania kulturalne lub działania związane z bezpieczeństwem przyznano 9 dotacji na kwotę ponad 100 tys. złotych. Najpopularniejsze wśród dotowanych projektów to te skierowane do seniorów. Gmina dofinansowała też kwestie związane z działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki temu zorganizowano m.in. Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy.

Będą to drugie zawody, pierwsze odbyły się rok temu, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i szkół. Celem mistrzostw jest propagowanie udzielania pierwszej pomocy na terenie gminy przez dzieci klas 1-3, 4-8. Patronat burmistrza ma bardzo duże znaczenie pod względem gospodarczym, rozwoju, zainteresowania młodzieży w gminie Siechnice wstąpieniem do Ochotniczej Straży Pożarnej, zainteresowanie nauką pierwszej pomocy. Dzieci bardzo chętnie przystępują do tych ćwiczeń i zadań. Planujemy rozwijać i rozszerzać to zainteresowanie – mówi Paweł Kolanko, sekretarz, Ochotnicza Straż Pożarna w Siechnicach.

Zobacz również

Inauguracja nowego roku akademickiego 2023-2024 w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków w Wrocławiu tym razem odbyła się 25 września, w murach auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to święto studentów i wykładowców, ale też szczególny moment dla tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy