Siechnice inwestują w edukację

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo nieustającej pandemii COVID-19 inwestycje oświatowe w gminie Siechnice nie ustają. Placówki są powiększane po to, by poprawić komfort uczniów i nauczycieli.

Gmina w ostatnich latach stara się nadążyć za skokiem demograficznym. Mimo że rynek budowlany dyktuje trudne warunki, możemy już mówić o pierwszych sukcesach. W zeszłym roku oddaliśmy nowe skrzydło Szkoły Podstawowej w Żernikach Wrocławskich. Odebraliśmy także rozbudowane fragment szkoły w Świętej Katarzynie – mówi Mariusz Różnowicz, zastępca burmistrza Siechnic.

W Żernikach Wrocławskich uczniowie mogą już korzystać z 7 sal lekcyjnych, w tym specjalistycznego gabinety do chemii, informatyki i angielskiego. Ponadto w rozbudowanej części budynku wykonano dwa ważne pomieszczenia, których brakowało do tej pory. Mowa o auli przystosowanej do zajęć ruchowych oraz stołówce wraz z zapleczem kuchennym. Całkowity koszt prac projektowych, budowlanych, nadzoru oraz wyposażenia obiektu wyniósł niemal 6 milionów złotych. Rozbudowa szkoły w Świętej Katarzynie kosztowała 6 milionów 200 tysięcy złotych. W jej skład weszło osiem sal lekcyjnych, świetlica, sala zabaw, a także jadalnia i plac zabaw na zewnątrz. Na tym jednak inwestycje oświatowe w gminie się nie kończą.

Największą inwestycją jest budowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach. Tam pozyskamy nowoczesne sale dydaktyczne i pracownie językowe – dodaje Wioletta Odorczyk, kierownik Wydziału Edukacji gminy Siechnice.

W ostatnich miesiącach gmina pozyskała dodatkową wielomilionową dotację właśnie na ten projekt – uzupełnia zastępca burmistrza.

– Dyrektorzy placówek zrobili wszystko, żeby dobrze się przygotować na każdą ewentualność. W tym roku nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu w powiecie jeśli chodzi o wyniki z języka polskiego i niemieckiego egzaminu ośmioklasisty. Na drugim, jeśli chodzi o język angielski i matematykę – podsumowuje kierownik Wydziału Edukacji.

 Na terenie gminy funkcjonuje pięć szkół podstawowych, obecnie ze względu na sytuację epidemiczną każda z nich działa w trybie zmianowym. Jak zapewnia wydział edukacji, szkoły są na to przygotowana a uczniowie, mimo trudnej sytuacji, osiągają wysokie wyniki egzaminów.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy