Skate park na Pilczycach gotowy. Bedą kolejne projekty WBO

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Stary zbiornik przeciwpożarowy na osiedlu Pilczyce za sprawą Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego zamienił się w skate park dla dzieci i młodzieży. Prace trwały cztery lata, ale końcu udało się zakończyć inwestycje.

Projekt skate parku pomiędzy ulicami Rękodzielniczą, Tkacką i Górniczą został zrealizowany w ramach WBO z 2019 roku. Powstał na terenie otwartym dla mieszkańców.

– Sama realizacja tego projektu, czyli wybudowanie, to zajęło nam właściwie rok, natomiast przygotowania troszeczkę dłużej. Była w międzyczasie zmiana projektanta. Konieczne były dodatkowe uzgodnienia, też trzeba było wyłonić wykonawcę w kilku przetargach, więc to wszystko wpłynęło na to, że projekty WBO z 2019 roku udało się zrealizować pod koniec 2023 roku. Ale szczęśliwie, finał jest już za nami – mówi Tomasz Jankowski, Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

  • To był stary zbiornik przeciwpożarowy. Chcieliśmy poprawić wygląd tego miejsca. Tutaj panowie spożywali alkohol. Chcieliśmy, żeby tego nie robili. Zważywszy, że po drugiej stronie zbiornika już młodzież z liceum też zaczynała przesiadywać i robić to samo. To my jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to dla dzieciaków. Oczywiście w nie taką pogodę jak dzisiaj, ale jak nie pada śnieg i nie pada deszcz, to potrafi być po dwadzieścia osób na raz – mówi Konrad Podstawa, przewodniczący zarządu osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice.

Skate park wyposażono w profesjonalne przeszkody, oświetlenie, kosza na śmieci i stojaki na rowery.

– Skaterzy sami zaprojektowali, bo myśmy się szeroko konsultowali i to właściwie był pomysł całego środowiska. Pan projektant również jeździ na desce, więc miał wyczucie – mówi Konrad Podstawa, przewodniczący zarządu osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice.

Koszt inwestycji to 2,7 miliona złotych.

– Są ławki, jest dodatkowa zieleń, chodniki, więc to miejsce tak naprawdę zyskało nie tylko walor sportowy, ale też rekreacyjny. Pojawiły się stojaki na rowery, a w dalszych miesiącach będziemy realizować kolejny projekt zgłoszony i zwycięski w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, jakim jest „Wesoła Górka” – mówi Tomasz Jankowski, Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

– Drugie WBO, czyli Wesoła Górka – część tej górki, którą tutaj widzimy, będzie przerobiona na całoroczną ślizgawkę, czyli będzie z jednej strony właśnie taka ścianka wspinaczkowa, żeby wejść do góry schodki plus ślizgawka, z której będzie można zjechać na drugą stronę, dalej będzie można sankami. I ten drugi skwer po drugiej stronie ulicy Tkackiej, tam będzie taką „S” przeprowadzona ścieżka, będą cztery takie punkty, w których będzie plac zabaw, kilka ławek, nasadzenia drzew, krzewów, kwiatów – mówi Konrad Podstawa, przewodniczący zarządu osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice.

Kolejny projekt WBO na Pilczycach będzie realizowany wiosną.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy