Sklep społeczny we Wrocławiu otwarty! To pierwsze takie miejsce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu otwarto sklep społeczny. To jest pierwsze tego typu miejsce w stolicy Dolnego Śląska. Do tej pory w województwie dolnośląskim taki sklep został otwarty w Legnicy oraz w Bielawie. Jest to ważne i niezbędne miejsce, biorąc pod uwagę inflację i stale rosnące koszty. Z tego sklepu będą mogły korzystać osoby, które będą miały zaświadczenie z MOPS-u.

Takie miejsca mają wspomóc i odciążyć te przecież bardzo często skromne budżety domowe. Tak że mam nadzieję, że wspólnie będziemy tę ideę sklepów społecznych we Wrocławiu rozwijać – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Takie miejsca są bardzo potrzebne. Czasy mamy niełatwe, dowodem na to jest ostatni tydzień. Wydaliśmy tysiąc zaświadczeń. Informujemy wszystkich naszych klientów, że mogą zgłosić się do tego sklepu i korzystać z jego usług, po uzyskaniu od nas zaświadczenia. Trzystu już się zgłosiło do sklepu, więc naprawdę widać, że potrzeba jest duża, a ceny są atrakcyjne – mówi Andrzej Mańkowski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Czasami wydaje się nam wszystkim, że tutaj powinno być wszystko za złotówkę. Drodzy państwo, to jest sklep społeczny, a nie sklep „Za jeden złoty”. Dlatego naszym staraniem będzie, aby te ceny produktów były dla potrzebujących mieszkańców tańsze. To, co praktykujemy w innych sklepach w Bielawie, w Legnicy to jest to, że mamy całą masę gratisów. Tą są na przykład te rzeczy, które nie mogą być odsprzedane, ale mogą być darowane. Często takie gratisy będą tutaj też dostępne dla naszych klientów. Dzisiaj mamy na przykład piękne, soczyste jabłka – mówi Norbert Palimąka, prezes zarządu fundacji Espa.

Bardzo serdecznie dziękuję Forum Kobiet i fundacji Espa za to, że podjęli ten trud, wytrwali do końca i tak pięknie będą opiekować się wrocławskimi mieszkańcami. Będziemy chcieli, żebyście państwo z różnymi problemami zwracaliście się do tego sklepu, bo tutaj można zakupić nie tylko produkty spożywcze, chemię gospodarstwa domowego, ale też dostać informację na temat różnych działań pomocowych we Wrocławiu – mówi Agata Gwadera-Urlep, radna Rady Miejskiej Wrocławia.

Sklep społeczny znajduje się przy ul. Sądowej 14 we Wrocławiu i będzie czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00, a w sobotę od godziny 8.00 do 12.00. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy