Skóra nie dla raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu trwa program szybkiego wykrywania nowotworów skóry. Pacjenci - i to bardzo ważne -  bez skierowania i za darmo - mogą skorzystać z badań skóry dermatoskopem i wideodermatoskopem.

– Program skierowany jest do populacji trzech województw- dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.  Realizujemy ten program z lekarzami pierwszego kontaktu. Ideą tego programu jest wzmożenie uwagi i dokształcenie lekarzy we wczesne wykrywanie zmian skóry. Program  skierowany jest do pacjentów w wieku 15-49 lat. Można zapisać się telefonicznie na to badanie i koledzy przy pomocy dermatoskopu zbadają skórę pacjenta – wyjaśnia prof. Jacek Szepietowski z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu. 

 

Pani Ewa przyszła zbadać niepokojącą zmianę na policzku 

 

 – Pojawiło się jakieś dwa lata temu po ciężkiej grypie i chciałam to sprawdzić  – mówi Ewa Neuman-Magaj z Wrocławia. 

 

Już z wstępnych badań wynika, że to zmiana nowotworowa. Trzeba będzie ją usunąć chirurgicznie, zbadać histopatologicznie, zdiagnozować jeszcze przez chirurga plastycznego. Warto takie zmiany zbadać i sprawdzić  – mówi dr Alina Jankowska_ Konsur z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu. 

 

Skóra nie dla raka –  to program z którego warto skorzystać, ale należy pamiętać, że trzeba unikać słońca, bo jest ono niebezpieczne. 

 

Zalecamy stosowanie filtrów – 30 lub 50 dwadzieścia minut przed ekspozycją na słońce i koniecznie co 2 godziny trzeba się smarować, dla bezpieczeństwa i zdrowia – mówi lek. med. Aleksandra Stefaniak z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy