Skradziony katalizator. Pies wywęszył sprawców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na parkingu przy jednej z ulic w Siechnicach doszło do kradzieży katalizatora z osobowej toyoty. Niestety sprawcy zostali spłoszeni przez świadka zdarzenia, który poinformował o tym policję. Na miejscu od razu pojawili się funkcjonariusze z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych. Na szczęście pies służbowy wywęszył przestępców, którzy nie zdążyli uciec daleko od miejsca wydarzeń.

Pies na miejscu podjął trop, doprowadził funkcjonariuszy do dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Okazali się nimi być dwaj mieszkańcy Legnicy  w wieku odpowiednio 24 i 27 lat. Dodatkowo funkcjonariusze przy starszym z nich 27-latku ujawnili i zabezpieczyli susz pochodzenia roślinnego, którym okazała się być marihuana – mówi sierż. sztab. Rafał Jarząb, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

W pojedzie sprawców policjanci ujawnili także i zabezpieczyli narzędzia, które mogły posłużyć do kradzieży katalizatora. Funkcjonariusze nie wykluczają, że takich kradzieży na koncie tych mężczyzn mogło być więcej.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, doprowadzeni i osadzeni w policyjnym areszcie. Za kradzież grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo starszy z nich 27-latek odpowie za posiadanie substancji odurzających. Tutaj czyn ten jest zagrożony karą do 3 lat więzienia – mówi sierż. sztab. Rafał Jarząb.

Jak zaznacza sierż. sztab. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, niestety nie ma w stu procentach skutecznego rozwiązania, które uchroni nas przed kradzieżą tego kosztownego układu wydechowego, ale jest jednak kilka sposobów na to, aby temu zaradzić.

Można zastosować klatkę, którą należy przyspawać lub przykręcić w miejscu, gdzie zlokalizowany jest katalizator. Ważne jest też abyśmy zostawiali nasz pojazd w miejscu dobrze oświetlonym, na parkingu nie daleko zabudowań, gdzie nie tylko my będziemy mieli na niego oko, ale i nasi sąsiedzi. Można też zastosować odpowiednie autoalarmy z czujnikami ruchu, które uruchomią się w momencie ingerencji złodzieja w układ wydechowy – mówi sierż. sztab. Rafał Jarząb, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

W tym przypadku na szczęście dzięki sprawnej reakcji świadka zdarzenia i działaniu funkcjonariuszy z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych sprawcy zostali namierzeni i umieszczeni w policyjnym areszcie. Policjanci podkreślają, że jeżeli jesteśmy świadkami podobnego zdarzenia, zawsze warto zadzwonić na numer alarmowy 112 i zawiadomić o tym odpowiednie służby.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy