Skrzyżowanie ul. Popowickiej i Milenijnej – remont zakończony

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dobra wiadomość dla wszystkich kierowców. W najbliższą sobotę 22 stycznia w rejonie skrzyżowania ulicy Milenijnej z Popowicką zmieni się organizacja ruchu. Przypomnijmy, że remont tego skrzyżowania rozpoczął się w maju zeszłego roku i trwał około 8 miesięcy.

Tak naprawdę przywracamy dawny ruch na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej. Te prace związane z budową torowiska, z przebudową wszystkich branż sieci, które biegną pod skrzyżowaniem, zakończyły się. Warto podkreślić, że wracają wszystkie kierunki jazdy, znikają te słynne nawrotki i wszelkie utrudnienia, które wynikały z tych prac – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Remont skrzyżowania został zrealizowany w ramach budowy tramwaju na Popowice. Na swoją stałą trasę w obrębie skrzyżowania ulic Popowickiej i Milenijnej powrócą między innymi autobusy linii C, 102, 103, 104, 126, 127  oraz 245. O ile kierowcy mogą poczuć ulgę, to piesi i rowerzyści wciąż będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Będą trwały prace wykończeniowe, uzupełniające na nawierzchniach i jeszcze na fragmencie jesteśmy na sieciach. Pogoda, którą mamy teraz za oknami, sprawia, że te prace też są trudniejsze. Stąd w tym miejscu od razu nie pojawi się oznakowanie poziome, bo nie ma teraz możliwości, żeby je namalować lub nakleić. Biorąc pod uwagę niskie temperatury, opady śniegu to jest wykluczone. Natomiast sygnalizacja świetlna, te wszystkie znaki pozwalają na to, aby w tym miejscu przywrócić dawny ruch – mówi Bartosz Nowak.

Mieszkańcy Popowic uważają, że tramwaj ułatwi im życie. Jednak nie ukrywają, że od początku budowy tej trasy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Bardzo blisko tutaj mieszkam. W tej chwili utrudnienie jest niesamowite. Skoro taka decyzja podjęta to pewnie ułatwi to życie mieszkańcom.

Wydaję mi się, że jest nie potrzebna. Ale skoro robią, mają pieniądze to niech robią. Chociaż tu jest tyle autobusów, że wydaje mi się, że każdy dostanie się tam, gdzie chce jechać.

My mamy tutaj niezłe połączenie z miastem, jak do tej pory, ale to są autobusy. A jeśli chodzi o ochronę środowiska, to może te tramwaje troszeczkę, że tak powiem, złagodzą te spaliny.

Bardzo dobrze, że budują. Ludzie będą mniej stać na przystankach, szybciej do domu dojadą – mówią mieszkańcy.

Przypomnijmy, że prace związane z budową trasy tramwajowej na Popowice ruszyły w maju 2019 roku. W związku z tym kursy linii tramwajowej numer 32 są chwilowo zawieszone, ale najprawdopodobniej wiosną tego roku zostaną przywrócone.

Jest to taki szacunkowy termin, wynikający z prac, które również jeszcze są toczone przy ul. Kosmonautów. Wartość całego kontraktu to 250 mln zł. Natomiast jego znaczna część jest finansowana ze środków Unii Europejskiej – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy