Skwer przy ul. Kleczkowskiej upiększony. 400 kwiatów posadzonych!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławski skwer na rogu ulic Kleczkowskiej i Reymonta zyskał nowe oblicze. Z okazji Światowego Dnia Ziemi posadzono 400 różnych kwiatków, aby upiększyć trochę ten rejon miasta.

Rośliny przyjechały i zaczęło się upiększanie miejsca, gdzie znajduje się Obelisk ku Czci Pomordowanych Patriotów. Sadzenie kwiatów, to nie jest taka prosta czynność, trzeba mieć dużo chęci, zapału, ale najważniejszy jest plan, jak to miejsce ma wyglądać.

– Chcielibyśmy się odwdzięczyć naszej wspaniałej planecie czymś ciekawym i kolorowym, roślinom, które się przydadzą mieszkańcom Wrocławia i upiększą okolice – mówi Paweł Zabilski, Fundacja Veritas.

– Tej zieleni brakuje w mieście, więc uznaliśmy, że trzeba pomóc i mam nadzieję, że ta zieleń przetrwa.

– Każdy z nas tutaj uczy się czegoś nowego i zdobywa fajne umiejętności, a przynajmniej robimy coś dobrego dla środowiska i tej przestrzeni – mówią mieszkańcy Wrocławia.

– Wszystko to, dzięki Zarządowi Zieleni Miejskiej, który udostępnił nam ten teren – dodaje Paweł Zabilski.

Skwer przy skrzyżowaniu ul. Reymonta i ul. Kleczkowskiej zyskał nowe, kolorowe oblicze.

– Liczy się działanie na rzecz ziemi, bo naszym zdaniem nie ma lepszej możliwości świętowania tego dnia, jak dbanie o zieleń i porządek. W tym wypadku zostało posadzonych 400 kwiatków: 200 stokrotek, 100 bratków i 100 prymulek. O ziemię musimy dbać, nas ludzi jest coraz więcej. Zieleń, natura ma coraz mniej przestrzeni, więc segregujmy śmieci, uważajmy na plastiki – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Każdy z nas może posadzić jakąś roślinę u siebie. Dbajmy o naszą planetę nie tylko od święta, bo przecież to nasz wspólny dom.