„Słowem w przestrzeń” w Leśnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Centrum Kultury "Zamek" w Leśnicy wiersz wychodzi przechodniom naprzeciw. A dokładnie Tadeusz Różewicz zadaje pytanie takie jak "Dlaczego poeci piją wódkę" czy "Gdzie jest pies pogrzebany".

Myślę, że osoby, które wchodzą do Zamku, zatrzymują się i nawet widziałam, jak robiły sobie zdjęcie przy tej instalacji, także to jest fajne. Ta instalacja poetycka to jeden z elementów, wydarzeń i zdarzeń, które przygotowaliśmy z okazji Roku Tadeusza Różewicza, obchodzonego w całej Polsce, ale przede wszystkim tutaj, we Wrocławiu – w mieście, które artysta wybrał sobie do życia na kilkadziesiąt lat i tutaj też odszedł. Teraz, w tym roku świętujemy stulecie jego urodzin – mówi Elżbieta Lenczyk, dyrektorka Centrum Kultury „Zamek”.

Wiersze wywieszone w przestrzeni publicznej, jako forma, na którą ludzie napotykają troszkę niechcący. Niekoniecznie tacy, którzy sięgną po książki czy po tomiki poezji, ale tacy spacerujący po parku – mówi Agnieszka Jamroszczak z Centrum Kultury „Zamek”.

Apogeum będzie w październiku, a my mamy takie skromne wydarzenia, czyli ta instalacja poetycka, czytanie wierszy przez artystów, aktorów teatralnych w takich nieoczywistych sytuacjach, czyli tutaj, w przestrzeni parkowej. Tak sobie to wyobrażamy, że będą się dosiadać do ludzi i mówić im Różewicza – po prostu, trochę z zaskoczenia. Trzecia rzecz to „Wiersz w dymku” czyli specyficzny konkurs – mówi Elżbieta Lenczyk, dyrektorka Centrum Kultury „Zamek”.

Konkurs na adaptację wiersza na komiks. Jest to bardzo fajna, nowa forma. Bardzo ciekawe prace zaczynają do nas już spływać, bo mam do nich wgląd – wygląda na to, że będzie znakomicie. Ten konkurs zostanie wieńczony pokonkursową wystawą laureatów i wyróżnionych – mówi Agnieszka Jamroszczak z Centrum Kultury „Zamek”.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy