Śmieci? Czyj to problem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław to kolejne miasto w Polsce, które wprowadza obowiązkową zbiórkę odpadów organicznych. Zmiany wprowadzane są etapami. Po Starym Mieście i Śródmieściu przyszedł czas na Psie Pole, gdzie WPO ALBA podstawiło brązowe pojemniki na bioodpady.

Wrocław w tej kwestii prowadzi kompleksową obsługę. Dostarcza i dba o czystość pojemników brązowych na odpady kuchenn, na odpady np. z ogrodu można otrzymać worki.

Selektywna zbiórka śmieci sukcesem kończy się gdy odpady są czyste i możliwe do  dalszej obróbki. Po co śmieci mają być czyste? 

Z odpadów pochodzenia organicznego czyli z resztek jedzenia, roślin i odchodów zwierzęcych poza mięsem i kościami, można wyprodukować biogaz. Złożony głównie z metanu i dwutlenku węgla, który w trakcie spalania wytwarza energię. W śmieciach bogactwo i potwierdzą to też naukowcy z wrocławskiego Uniwersytetu. 

Jak widać Dalsze przetwarzanie surowców ze śmieci dają ogromne możliwości. Trwa światowy wyścig na patenty wtórnego wykorzystania odpadów. 

Choć ropa sen z powiek spędza niejednemu ekologowi to nadzieją jest przetwarzanie odpadów codziennego użytku. 

Konsekwentne przestrzeganie segregacji przez mieszkańców pozwoli na przełom w ich utylizacji, a nagrodą może być zniesienie opłaty za wywóz.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy