Śmieci na Nadodrzu: o co tutaj chodzi?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Śmieci na chodnikach, ulicach i parkach są jednym z wielu problemów mieszkańców Wrocławia. Jak się okazuje, mogą one również stanowić inspirację dla artysty.

„What happened here” to wystawa autorstwa Anastazji Jarodzkiej. Artystka, zainspirowana nadmierną konsumpcją i idącym za nią problemem nadprodukcji śmieci oraz odpadów, stworzyła serię dzieł, które w obrazowy sposób pokazują ilość śmieci, które otaczają nas każdego dnia. 

Poprzez swoją wystawę staram się zwrócić uwagę właśnie na ten konsumpcjonizm, który jest obecnie ogromnym problem — tłumaczy Anastazja Jarodzka

Artystka przekuła śmieci w ornamenty nawiązujące do różnej stylistyki. To zarówno mandale, wzory ludowe, jak i motywy angielskie.

Wystawa Anastazji Jarodzkiej to 21 wystawa organizowana w HART Hostel&Art w ramach cyklu „Sztuka to kobieta”. Prezentowane prace w ramach wydarzenia mają promować młode artystki, które poprzez sztukę pokazują problemy społeczne.

I właśnie takie osoby chcę pokazywać, które nie tylko maja interesująca sztukę pod względem artystycznym, ale też ta sztuka angażuje nas w jakieś specyficzne zagadnienia. Wystawa Anastazji Jarodzkiej jest właśnie związana z podejściem ekologicznym, nawiązuje do ton śmieci, które produkujemy jako ludzie — dodaje organizatorka wydarzenia, Izabela Duchnowska.

Statystyczny Polak wytwarza rocznie ok. 332 kg śmieci, z czego największy wskaźnik odnotowano w województwie dolnośląskim. Nadprodukcja i idące za tym chmary plastiku, elektrośmieci i odpadów zmieszanych, są więc problemem i efektem ubocznym tego, co na co dzień robimy i ile kupujemy.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy