Śmieci opanowały Wrocław

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Przepełnione kontenery lub ich brak. Śmieci to obecnie duży problem dla mieszkańców Wrocławia.

Mieszkańcy Wrocławia w ostatnim czasie muszą mierzyć się z problemem śmieci. 16 maja zmienił się operator odpowiedzialny za wywóz odpadów na terenie Starego Miasta i Śródmieścia. Chemeko-System miało usprawnić odbiory śmieci w miejscach newralgicznych, gdzie uprzednio dochodziło do przepełnień i nieprawidłowości. Tymczasem kontenery są pełne, a mieszkańcy niezadowoleni.

Firma nie była chyba przygotowana do odpowiedniego harmonogramu, nie dostosowała się do potrzeb mieszkańców. Przed weekendem kontenery nie zostały opróżnione, więc przez sobotę i niedzielę ilość śmieci bardzo wzrosła. Mieliśmy tragiczną sytuację i góry śmieci – mówi Izabela Duchnowska, mieszkanka Nadodrza.

Chemeko-System odbiera odpady z terenu Starego Miasta i Śródmieścia od 16 maja, czyli od 10 dni. Przejęliśmy rejon po poprzednim wykonawcy, który niestety zostawił nam duży bałagan i nasze ekipy obecnie normalizują sytuację. Już widać dużą poprawę. Gwarantujemy, że w ciągu najbliższych dni mieszkańcy zauważą, że jest czysto i będą zadowoleni z naszych usług – komentuje Karolina Kołacz, rzecznik prasowy Chemeko-System. 

Jak zapewnia firma, problem wywozów ma być wkrótce rozwiązany.

Wykonawca wysłał dodatkowe dwa pojazdy, które mają na celu szybsze usuwanie powstających przepełnień. Modyfikujemy również harmonogram i częstotliwość odbioru oraz dostawiamy pojemniki tam, gdzie jest na to miejsce – tłumaczy Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystemu.

Nowa firma, czyli Chemeko-System, zareagowała na nasze zgłoszenia i po wskazaniu konkretnych lokalizacji kontenery zostały opróżnione. Nie powinno być jednak tak, że my, jako mieszkańcy, musimy zgłaszać konkretną lokalizację po to, żeby opróżnić kontener. Harmonogram wywozu powinien być tak przygotowany, aby te śmieci po prostu nie rosły w ilość – wyjaśnia Izabela Duchnowska

Oprócz kwestii nieregularnych wywozów, pojawił się problem braku niektórych kontenerów do segregacji śmieci. W zależności od okolicy brakuje pojemników na tworzywa sztuczne, szkło lub papier.

Jeśli chodzi o braki w pojemnikach – są to pojedyncze sytuacje. Jeżeli brakuje pojemników można nam to zgłaszać: my reagujemy i je dowozimy – twierdzi rzecznik prasowy firmy Chemeko-System

Mam nadzieję, że za chwilę nasze działania będą widoczne dla tych mieszkańców, którzy nie byli zadowoleni ze świadczenia usługi odbioru i że zauważą oni pozytywy, czyli np. wszystkie nowe pojemniki, które są na Starym Mieście i Śródmieściu – dodaje Dorota Witkowska

Do kolorowych kontenerów miały również dołączyć brązowe pojemniki na bioodpady. Nie wszędzie jednak można je znaleźć.

Pojemniki do bioodpadów są dostarczane do końca maja. To termin, do którego musimy je dowieźć. Część mieszkańców już takie pojemniki otrzymała, natomiast pozostali dostaną je w najbliższych dniach i też będą mogli rozpocząć segregację – mówi Karolina Kołacz.

Przepełnione kontenery lub ich brak można cały czas zgłaszać do firmy Chemeko-System, która jak twierdzi – będzie się zajmować problemem na bieżąco.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy