Śmieci we Wrocławiu. Jak zgłosić skargę do Ekosystemu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy mogą zgłaszać do Ekosystemu wszystkie sprawy, które dotyczą odbioru odpadów, ale także czystości i utrzymania miasta. Zgłoszenia mogą dotyczyć na przykład braku pojemników, ale także przepełnionych koszy na śmieci. Wrocławska spółka, która odpowiada za gospodarowanie odpadami zachęca mieszkańców do reagowania na tego typu sytuacje i podkreśla, że wszyscy tworzymy przestrzeń publiczną.

Zapraszamy do nas, najlepiej przez formularz dostępny na stronie, bo tak jest najłatwiej i najszybciej dla mieszkańca. Ewentualnie poprzez infolinię lub przez naszego Facebooka – tam też pomagamy mieszkańcom załatwiać różnego rodzaju sprawy – mówi Dorota Witkowska z wrocławskiego Ekosystemu.

Jeśli podamy adres mailowy, dostaniemy informację zwrotną wraz z numerem zgłoszenia, pod którym będzie można sprawdzić, na jakim etapie jest rozwiązywanie problemu. Zgłosić można na przykład, że zaginęły pojemniki na śmieci lub worki nie zostały dostarczone. Podobnie w przypadku utrzymania miasta. Na przykład jeśli na ścieżce rowerowej leży szkło lub inne zanieczyszczenia – tego typu sprawy należy zgłaszać. 

Zgłoszenie idzie do wykonawcy. My oczywiście kontrolujemy to, jak to zgłoszenie jest wykonywane. Wykonawca informuje, w jakim terminie tę usługę będzie mógł wykonać. Czasami wymaga to od nas jeszcze dodatkowo kontroli. Czasami wymaga to wysłania kontrolera przez wykonawcę jeśli zgłoszenie dotyczy takiej sprawy, którą sami musimy zobaczyć. Wówczas wykonawca nas informuje, kiedy daną sprawę załatwi poprzez podanie daty w tym zgłoszeniu – podkreśla Dorota Witkowska z wrocławskiego Ekosystemu.

Żeby zgłosić problem, można skorzystać także z infolinii. Ważne jest, żeby przy każdym zgłoszeniu zawrzeć informację o adresie nieruchomości, czyli należy podać adres ulicy i numer posiadłości. Warto poinformować Ekosystem, o jaki rodzaj odpadów chodzi – czy są to odpady mieszane, tworzywa sztuczne czy papier. 

Zgłoszenie, że „na całej ulicy Powstańców Śląskich jest brudno lub nie są odbierane odpady” – to jest zgłoszenie, którego nie jesteśmy w stanie szybko rozpatrzyć. Potrzebujemy wówczas wysłać kontrolerów, musimy to sprawdzić, a i tak możemy przez przypadek ominąć daną lokalizację. Pamiętajmy o tym, że osoba która dostaje takie zgłoszenie wcześniej tam nie była. Im więcej informacji, tym łatwiej jest później skierować wykonawcę do interwencji – wyjaśnia Dorota Witkowska z wrocławskiego Ekosystemu.

Ekosystem podkreśla także, że zażalenia dotyczące niewystarczającej liczby pojemników należy zgłaszać do zarządcy nieruchomości.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy