„Sobota ze swingiem”, czyli cykl muzyczny dla wrocławskich seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
"Sobota ze swingiem" to cykl ośmiu koncertów organizowanych dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku. Raz w miesiącu seniorzy będą mieli okazję posłuchać muzyki jazzowej i poznać różne rodzaje swingu.

Kiedyś przy rozmowie z panią dyrektor Feliks doszliśmy do wniosku, że warto by było wśród starszych proponować również muzykę swingową lżejszą, nie tylko tą, która po prostu jest w tej chwili na festiwalach, gdzie jest współczesny jazz. Wrócić do tego jazzu tradycyjnego swingowego, tanecznego – mówi Jarosław Zawartko, pomysłodawca cyklu „Sobota ze swingiem”.

Rewelacja! Ja zawsze uwielbiam, staram się być prawie na każdym, jeżeli mi się oczywiście uda załatwić wejściówkę. Natomiast zawsze są fantastyczni wykonawcy, fantastyczna atmosfera, no i przede wszystkim duży wkład organizatorów, bo to od nich zależy. Starają się jak mogą, żeby jak najwięcej osób skorzystało.

Zadowolony jestem, tu wszystkie imprezy, jakie się odbywają, są dobre.

Bardzo nam się podoba. Bardzo, naprawdę są rewelacyjni. Atmosfera? Idealna! To miłe. Ja tu jestem pierwszy raz – mówią seniorzy.

One będą się różnić pod względem muzycznym, wykonawczym, co miesiąc jest inny zespół. Są to znakomite zespoły, które występowały u nas już w poprzednich latach. W tym roku również z zapowiedzianym właśnie w przyszłym miesiącu Quartet Piotra Wojtasika – mówi Jarosław Zawartko, pomysłodawca cyklu „Sobota ze swingiem”.

Program, który został zapoczątkowany kilka lat temu. I to są „Soboty ze swingiem”. Taka edukacja jazzowa-swingowa seniorów, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Można tylko powiedzieć, że wejściówki na ten koncert – 160 sztuk – rozeszły się w ciągu 45 minut, więc to świadczy o tym, że to zapotrzebowanie jest bardzo duże – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

Kolejną „Sobotę ze Swingiem” zaplanowano na 22 kwietnia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy