Solidarni z Unią Europejską

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław wciąga flagę na maszt i łączy się z Unią. W czwartek 10 grudnia w Brukseli rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej, na którym finalizowane są kwestie budżetu unijnego. Decyzje te są kluczowe dla Polski, ponieważ to między innymi od nich zależy, jak szybko Polska podniesie się po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa.

Prawie 300 tys. projektów realizowanych na terenie Polski, finansowanych jest ze środków Unii Europejskiej. Aby podkreślić, jak ważną rolę w rozwoju naszego kraju pełni europejska wspólnota, przy wrocławskim Ratuszu na maszt została wciągnięta flaga Unii Europejskiej. 

– Dzisiaj samorządowcy w całej Polsce jednym głosem mówią o konieczności znalezienia dobrego kompromisu dla budżetu i dla środków pomocowych, które Unia Europejska przewidziała w związku z pomocą pocovidową dla swoich członków. Sam Wrocław skorzystał w ciągu ostatnich 16 lat na poziomie 2,5 miliarda złotych – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Prezydent Wrocławia zwraca uwagę na to, ile Polska, a tym samym Wrocław, mogą stracić w momencie, w którym dotacje unijne zostaną wstrzymane. 

– We Wrocławiu, jak i w całej Polsce z całą pewnością nie wydarzy się wiele inwestycji drogowych i transportowych. Każda tego typu inwestycja jest robiona, dzięki możliwościom, które dają pieniądze europejskie, dzięki możliwości montażu naszych środków krajowych i miejskich z europejskimi. Dlatego tak bardzo o to walczymy. Nie tylko o pieniądze tu rzecz idzie. Tu chodzi o wspólny system wartości, przekonań, poglądów. Chciałbym to mocno zaakcentować – mówi Jacek Sutryk. 

Symbolicznie, uczennice z XVI LO we Wrocławiu zaśpiewały „Odę do radości”, czyli hymn Unii Europejskiej. W południe można było go usłyszeć także z wieży Ratusza. 

– To są małe gesty o wielkiej symbolice. Ma to zwrócić uwagę na to, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, z tą Unią od lat współpracuje, czerpie z niej profity, pomagamy sobie nawzajem we wspólnym rozwoju z innymi krajami. I takie gesty są bardzo ważne, szczególnie, że my również jesteśmy beneficjentami unijnej pomocy – mówi Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia. 

Wywieszenie flagi i hymn Unii Europejskiej, połączyły wiele polskich miast, które postanowiły w ten sposób zamanifestować przynależność do wspólnoty.

Zobacz również

Po raz kolejny mieszkańcy gminy Długołęka pokazali, że wspólna zabawa może przynieść wiele dobrego. Charytatywna międzypokoleniowa potańcówka w Łozinie to dowód na to, że wspólnymi siłami można zdecydowanie więcej i że tego typu wydarzenia, organizowane z myślą o seniorach, są potrzebne i wyczekiwane przez wszystkich, i to bez względu na wiek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy