Solidarność w komiksowym wydaniu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu można oglądać wystawę „Droga ku wolności”. Przedstawia ścieżkę, która podążał naród polski w XX wieku.

Po wojnie Polska została zniewolona przez komunistycznych okupantów. Polacy jednak nie poddali się i walcząc oraz buntując się dążyli do wolności, chcąc przywrócić demokracje i suwerenność kraju. Cały ten proces zainspirował dziennikarza Tygodnika Solidarności, Mateusza Kosińskiego, do przedstawienia wydarzeń w postaci popkulturowej wystawy.

Lekka, komiksowa forma ma przyciągnąć zarówno młodszych, jak i starszych do poznawania historii Polski.

Ten prosty sposób przekazu będzie powodował, że szczególnie młode pokolenia, czyli te, które nie pamiętają tego okresu, będą mogły się z tym zapoznać — tłumaczy Tadeusz Szulc, Dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. 

Wystawa jest opisana zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dzięki tłumaczeniu na język obcy, obywatele całego świata będą mogli zapoznać się z drogą ku wolności Polaków. Nie bez przyczyny również komiks umiejscowiony jest na dworcu głównym.

To jest świetna inicjatywa, że w przestrzeni publicznej na dworcu głównym została ulokowana ta wystawa, gdzie młodzi ludzie dojeżdżający do szkół czy podróżni będą mogli w wolnym czasie zapoznać się z historią Polski — dodaje Kazimierz Kimso, Przewodniczący Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”

Wystawę można zobaczyć zarówno w hali głównej na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu, dworcu w Warszawie oraz w wersji animowanej w internecie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy