Specjaliści z USK zagrają dla WOŚP – bezpłatne badania dla najmłodszych pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Porady, badania, konsultacje - w ten sposób specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu dołączają do największej orkiestry na świecie - do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To tutaj przy ulicy Borowskiej, 28 stycznia, a więc w dniu finału, będzie można przyjść za darmo, bez kolejki, bez skierowania właśnie do specjalistów. Specjalistów z dziedziny pediatrycznej. Dzisiaj ruszają zapisy, a jak państwo będziecie już na tych konsultacjach, to warto wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo w tym roku zbierane są pieniądze na badania naszych płuc, płuc po pandemicznych, bo już wiadomo, że nie są one w dobrej kondycji.

Przygotowania do Wielkiego Finału w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym już trwają. Na razie dostarczono identyfikatory, a szpital ustala najważniejsze – dyżury lekarzy w kilkunastu klinikach, bo pacjenci będą mogli wybierać wśród specjalistów. I najważniejsze. 

Bez skierowania, bezpłatnie, chcielibyśmy pomóc naszym pacjentom tak bardzo jak możemy, dlatego skróciliśmy maksymalnie ścieżkę i zachęcamy do korzystania – mówi Maciej Kamiński, z-ca dyr. ds. medycznych USK we Wrocławiu. 

Klinika neonatologii. Tu trafiają dzieci urodzone ze skrajnie niską masą urodzeniową. Tu znajdują opiekę i najlepszych specjalistów, którzy podczas finału Orkiestry będą udzielać porad innym dzieciom do trzeciego roku życia. 

Głównie tu myślałam o tych najmniejszych, które się urodziły w innych szpitalach, które mają problem z dotarciem do lekarza specjalisty – neonatologa. W naszej poradni nie ma zbyt długich kolejek, bo z tego co się orientowałam rodzice nie czekają dłużej jak dwa tygodnie, a jest to poradnia specjalistyczna. Ale w tym szczególnym okresie również chcemy wziąć udział w ramach Białej Niedzieli z poradami lekarzy neonatologów, specjalistów w naszej poradni neonatologicznej – mówi prof. Barbara Królak – Olejnik, Klinika Neonatologii USK we Wrocławiu. 

W całym szpitalu na każdym oddziale używany jest sprzęt kupiony przez WOŚP, w Klinice Neonatologii jest go wyjątkowo dużo. 

Sprzęt monitorujący, czyli kardiomonitory, które stoją i zarówno na oddziale intensywnej terapii, jak również na patologii noworodka. Mamy również aparaty ultrasonograficzne. Trzy takie aparaty, z tego dwa są z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy transportowe inkubatory. Aczkolwiek tylko dwa są z Orkiestry Wielkiej Pomocy, natomiast resztę mamy z innych programów, w ramach których to nabyliśmy. Mamy fotele do kangurowania i to są fotele, na których zarówno mamy kangurują swoje maluchy na oddziale intensywnej terapii, jak również ojcowie po cięciu cesarskim mogą kangurować zdrowe dzieci, które urodziły się cięciem cesarskim – mówi prof. Barbara Królak – Olejnik, Klinika Neonatologii USK we Wrocławiu. 

Myślę, że nie ma szpitala w Polsce, w którym nie ma jakiegoś sprzętu z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włączając w to oczywiście nasz szpital kliniczny. Tak że gorąco, jak co roku, zachęcam do wspierania tej akcji – mówi Maciej Kamiński, z-ca dyr. ds. medycznych USK we Wrocławiu. 

W sumie rodzice będą mogli skorzystać z porad w 15 gabinetach specjalistycznych, m.in. w klinice otolaryngologii, transplantacji szpiku, dermatologii czy pediatrii, alergologii i kardiologii. Szczegółowe informacje, telefony i godziny przyjęć małych pacjentów podczas Białej Niedzieli znajdują się na stronie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy