Specjalne klasy sportowe w gminie Kobierzyce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
10 godzin tygodniowo. Tyle lekcji WF-u mają uczniowie klas sportowych. Teraz te godziny będą ukierunkowane na konkretne dyscypliny sportu. W Bielanach Wrocławskich będzie to piłka nożna i piłka ręczna, a w Kobierzycach, oprócz piłki nożnej, to przede wszystkim piłka ręczna kobiet.

W Kobierzycach podpisano porozumienie między gminą, klubami sportowymi i szkołami. Wsparciem trenerów zostaną objęci uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich i Szkoły Podstawowej im. Odkrywców i Podróżników w Kobierzycach.

  • Dzisiaj ważny dzień w naszej gminie, przede wszystkim ważny dla sportowców, a zwłaszcza młodych sportowców. Podpisujemy dzisiaj porozumienie, które umożliwi uruchomienie od przyszłego roku szkolnego, czyli od września, klas sportowych. Będą to klasy sportowe w dwóch szkołach. Sport stawiamy bardzo wysoko i myślę, że jest to oczekiwanie również naszych mieszkańców. Takie były też uwagi, takie były sugestie rodziców, jak też dzieci, żeby jednak pod kątem sportu uruchomić klasy – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

  • I wychowaliśmy tutaj już osoby, sportowców, którzy są w kadrze narodowej. To są dziewczyny, które chodziły do naszej kobierzyckiej podstawówki. Chcemy dać szansę kolejnym. Jest hala sportowa, jest klub kobierzycki, klub piłki ręcznej. Są chętni nauczyciele, są szkoły, które mają doskonałe warunki – mówi Maria Wilk, sekretarz gminy Kobierzyce.

W klasach sportowych już dziesięciolatki mają 10 godzin wychowania fizycznego, to o 6 więcej niż w zwykłej klasie. Teraz w czasie dodatkowych godzin dzieci będą mogły trenować siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. Takie ukierunkowane zajęcia dają szanse młodym ludziom na odkrycie swojej sportowej pasji.

We współczesnym świecie trzeba tym dzieciom dać jakąś formę odreagowania od świata wirtualnego, a nie ma nic lepszego niż sport. Poza tym będzie pewnego rodzaju taka nobilitacja. Dzieci będą się starały swoje własne ograniczenia jakoś przeskakiwać, żeby na przykład na następny rok dostać się do klasy sportowej. Ja myślę, że to dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci, to jest bardzo dobre wyjście – mówi Monika Lunit dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich.

Gmina Kobierzyce od lat stawia na wsparcie sportu, co pokazują wyniki, jakie osiągają zawodniczki piłki ręcznej z KPR Kobierzyce. Podpisanie umowy między szkołami, gminą i klubami to nie tylko szansa na rozwój dla uczniów, ale także korzyść dla klubów.

  • Będzie rozwój tych dzieci w trakcie 10-godzinowych zajęć wf-u. Rozwój będzie inaczej nakładany niż dzieci, które przychodzą, powiedzmy, 3 razy w tygodniu tylko na treningi, więc ta cała baza dzieci będzie lepiej trenowana, tak mi się wydaje. Więc jeżeli dzieci będą tylko chciały i będzie to wszystko utrzymane w swoim rozwoju, to będzie dla nas tylko lepsze – mówi Grzegorz Roznerski, prezes Stowarzyszenia KPR Kobierzyce.

I dodatkowo dzięki porozumieniu, po tych zajęciach te dzieciaki będą grały u nas w klubie, my je zarejestrujemy i po prostu będą uczestniczyły w rozgrywkach –mówi Arkadiusz Sondej, prezes klubu piłkarskiego Kobierzyce.

Umowy ze szkołami w Bielanach Wrocławskich i Kobierzycach podpisały kluby: KPR Kobierzyce, KS Polonia Bielany Wrocławskie, UKS Bielik Bielany wrocławskie oraz Klub Piłkarski Kobierzyce. W każdej ze szkół powstanie po dwie klasy sportowe objęte patronatem klubów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy