Speedrower powraca. Szarża Wrocław gotowa!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Speedrower powraca do stolicy Dolnego Śląska. Wrocławianie mają swojego przedstawiciela w tej dyscyplinie jest to Szarża Wrocław. Zawodnicy szykują się do nowego sezonu, który rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia.

Speedrower to we Wrocławiu wielka historia z lat 90-tych. Ten sport bardzo się rozwijał i był sekcją Sparty Wrocław. Teraz ta dyscyplina powraca.

– Po 25 latach właściwie wróciłem do uprawiania tego sportu. Wspólnie z kolegami sprzed lat odtwarzamy wielką tradycję polskiego i wrocławskiego speedrowera. Tutaj przy ulicy Krajewskiego jest tor speedrowerowy. Przez lata wiele osób nie wiedziało do czego on służy, a teraz jest tu mnóstwo dzieci i młodzieży – mówi Marek Mutor, zawodnik Szarży Wrocław.

– To jest sport bardzo podobny do żużla. Zawsze to było moje marzenie, żeby jeździć na motorze, ale rodzicie mi nie pozwolili. Jazda w kontakcie i ta adrenalina to mnie najbardziej kręci w speedrowerze – mówi Mateusz Ślęzak, zawodnik Szarży Wrocław.

Speedrower polega na ściganiu się zawodników rowerami bez hamulców.

– Zasady są wzięte z żużla. Startujemy ze startu stojącego w czterech. Po czterech okrążeniach, ten, kto pierwszy przyjeżdża na metę wygrywa wyścig. Duża energia i duża widowiskowość – mówi Michał Szmaj, Szarża Wrocław.

Szarża Wrocław będzie startować teraz w drużynowych mistrzostwach Polski. Szanse na medale są duże.

– Każdy mecz będzie na przysłowiowe żyletki. Mamy się z kim ścigać. Poziom jest wyrównany, ale czujemy się mocni. Damy z siebie wszystko na torze i po cichu liczymy na medale – dodaje Mateusz Ślęzak, zawodnik Szarży Wrocław.

Mistrzostwa Polski w speedrowerze rozpoczną się 11 kwietnia i to we Wrocławiu.

– Z meczem z Częstochową na naszym torze. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców – dodaje Michał Szmaj, Szarża Wrocław.

Szarża Wrocław także rekrutuje i zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby spróbować speedrowera.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy