Spektakl niespodzianka – Alicja w Krainie Czarów w Studiu Na Grobli

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Spektakl dla pojedynczego widza, który ma być emocjonalną podróżą. W studiu na Grobli Instytutu Grotowskiego zagości Alicja w Krainie Czarów przygotowana przez Teatr A Part w ramach projektu Szczeliny.

To spektakl bardzo szczególny, zrealizowany w konwencji site-specific, czyli adaptujemy specjalnie przestrzeń. Budujemy ją po to, aby przygotować szczególną podróż właśnie dla tego jednego, pojedynczego widza, który podróżuje samotnie przez uniwersum przedstawienia. Ten spektakl ma być swego rodzaju tajemnicą czy też niespodzianką dla widza, dlatego nie chcę szczególnie dużo zdradzać – zaznacza Marcin Herich, założyciel, kierownik artystyczny i reżyser Teatru A Part.

Jak podkreśla reżyser, dla widza będzie to przygoda emocjonalna, bo poruszane w trakcie spektaklu wątki są uniwersalne.

„Alicja w Krainie Czarów” ta, którą pokazujemy, jest spektaklem, który nawiązuje do wątków „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, do powieści, która jest puntem wyjścia. Natomiast te wątki, które się tam pojawiają, staramy się umieścić w kontekstach uniwersalnych i bardzo współczesnych. Nawiązujemy w spektaklu do konwencji, do modelu teatralnego, który wymyślił kolumbijski reżyser Enrique Vargasa, założyciel Teatro de los Sentidos. W niewielkim stopniu znany w Polsce, natomiast to teatr wyjątkowy – dodaje Marcin Herich, założyciel, kierownik artystyczny i reżyser Teatru A Part.

Reżyser nie zdradza za wiele, bo przedstawienie ma być niespodzianką dla widza. Spektakl będzie grany od piątku do niedzieli 04-06 lutego w Studiu Na Grobli Instytutu Grotowskiego.

Serdecznie zapraszam i jeszcze raz przepraszam, że tak niewiele i z takim trudem opowiadam o tym spektaklu, ale zapewniam, że ci widzowie, którzy będą w nim uczestniczyć, będą wiedzieć dlaczego – podsumowuje Marcin Herich, założyciel, kierownik artystyczny i reżyser Teatru A Part.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy