Spektakl “Tancerka” z okazji Dnia Babci i Dziadka w auli DSW

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Babcie i dziadkowie podobnie jak rodzice, darzą nas swoją miłością niezależnie od tego czy jesteśmy jeszcze mali, czy już dorośli. Jak co roku, z okazji Dni Babci i dziadka we Wrocławiu zorganizowano wiele różnych wydarzeń - koncerty, potańcówki, jak również biesiady literackie. W ramach obchodów tego święta wrocławscy seniorzy mieli między innymi okazję zobaczyć spektakl pod tytułem „Tancerka”, który odbył się w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Spektakl jest oparty na motywach opowiadania „Gra na wielu bębenkach” Olgi Tokarczuk, pisarki i noblistki w dziedzinie literatury.

Jest to spektakl, który porusza tematykę wsparcia rodziców dla swoich dzieci oraz spraw niedokończonych w naszym życiu, który każdy z nas ma. – Kto bierze udział w tym spektaklu? – Seniorzy oraz studentka DSW – mówi Renata Kaniecka, reżyser w Teatrze Seniora przy DSW, Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Mam być tutaj najmłodszą z tancerek, która jest postacią tego spektaklu. – Jest zaplanowany jakieś występ artystyczny czy jakiś układ taneczny? – Tak, będzie trochę tańca w tym. – Jak się pani podoba taki pomysł, żeby z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizować coś takiego? – Myślę, że to jest super pomysł i takie inicjatywy powinny być bardziej wspierane – mówi Kornelia Wilgucka, studentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku psychologia.

Spektakl „Tancerka” opowiada o relacjach międzyludzkich, o tym, że wszystko przemija oraz o tym, jak czasami rodzice niekoniecznie wspierają swoich dzieci w spełnieniu marzeń. 

Kogo pan tutaj dzisiaj przedstawia? – Właśnie takiego ojca, który nie wspiera, a wręcz dołuje. – Jak pan się w tej roli odnajduje? – To jest ktoś zupełnie inny niż ja w życiu – mówi Mirosław Siwek, aktor w spektaklu „Tancerka”.

Seniorzy, którzy wzięli udział w tym spektaklu mówią, że tego typu przedsięwzięcia pomagają im się spełniać.

Ludzie, którzy poszli na emeryturę czują się niepotrzebni, a w takich uniwersytetach czują się potrzebni, mogą się dowiedzieć czegoś nowego. Czują, że po prostu żyją – mówi Mirosław Siwek.

Pokaz spektaklu „Tancerka” w reżyserii Renaty Kanieckiej został zorganizowany przez Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu oraz przez Wrocławskie Centrum Seniora przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy