Spektakl „Tancerka” z okazji Dnia Babci i Dziadka w auli DSW

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Babcie i dziadkowie podobnie jak rodzice, darzą nas swoją miłością niezależnie od tego czy jesteśmy jeszcze mali, czy już dorośli. Jak co roku, z okazji Dni Babci i dziadka we Wrocławiu zorganizowano wiele różnych wydarzeń - koncerty, potańcówki, jak również biesiady literackie. W ramach obchodów tego święta wrocławscy seniorzy mieli między innymi okazję zobaczyć spektakl pod tytułem „Tancerka”, który odbył się w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Spektakl jest oparty na motywach opowiadania „Gra na wielu bębenkach” Olgi Tokarczuk, pisarki i noblistki w dziedzinie literatury.

Jest to spektakl, który porusza tematykę wsparcia rodziców dla swoich dzieci oraz spraw niedokończonych w naszym życiu, który każdy z nas ma. – Kto bierze udział w tym spektaklu? – Seniorzy oraz studentka DSW – mówi Renata Kaniecka, reżyser w Teatrze Seniora przy DSW, Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Mam być tutaj najmłodszą z tancerek, która jest postacią tego spektaklu. – Jest zaplanowany jakieś występ artystyczny czy jakiś układ taneczny? – Tak, będzie trochę tańca w tym. – Jak się pani podoba taki pomysł, żeby z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizować coś takiego? – Myślę, że to jest super pomysł i takie inicjatywy powinny być bardziej wspierane – mówi Kornelia Wilgucka, studentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku psychologia.

Spektakl „Tancerka” opowiada o relacjach międzyludzkich, o tym, że wszystko przemija oraz o tym, jak czasami rodzice niekoniecznie wspierają swoich dzieci w spełnieniu marzeń. 

Kogo pan tutaj dzisiaj przedstawia? – Właśnie takiego ojca, który nie wspiera, a wręcz dołuje. – Jak pan się w tej roli odnajduje? – To jest ktoś zupełnie inny niż ja w życiu – mówi Mirosław Siwek, aktor w spektaklu „Tancerka”.

Seniorzy, którzy wzięli udział w tym spektaklu mówią, że tego typu przedsięwzięcia pomagają im się spełniać.

Ludzie, którzy poszli na emeryturę czują się niepotrzebni, a w takich uniwersytetach czują się potrzebni, mogą się dowiedzieć czegoś nowego. Czują, że po prostu żyją – mówi Mirosław Siwek.

Pokaz spektaklu „Tancerka” w reżyserii Renaty Kanieckiej został zorganizowany przez Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu oraz przez Wrocławskie Centrum Seniora przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy