Sport

Znajdź Swoją Trasę – Rowerowa Gra Terenowa

Dolny Śląsk to rowerowe zagłębie Polski – z tras i ścieżek rowerowych korzysta coraz więcej miłośników dwóch kół. Nie ma w tym nic dziwnego – województwo dolnośląskie oferuje wiele możliwości. Tutaj każdy może znaleźć swoją trasę, bo ich wybór jest ogromny. Od ścieżek rowerowych po płaskich terenach do górzystych tras z przepięknymi krajobrazami wokół. Na dolnośląskich trasach rowerzystów można spotkać w każdym momencie, tutaj sezon nie kończy się po wakacjach. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach kampanii Znajdź Swoją Trasę pokazują, co czeka na wszystkich aktywnych na Dolnym Śląsku.

Aktywna gmina Kobierzyce. Szereg atrakcji w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Mieszkańcy gminy Kobierzyce wraz z Kobierzyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji rozpoczęli świętowanie Europejskiego Tygodnia Sportu. Gmina od lat stara się aktywizować mieszkańców, dlatego tego dnia nie zabrakło wielu atrakcji, m. in. wycieczki rowerowej. Na mieszkańców czeka również bogata oferta KOSiR-u.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 AWF Wrocław

To jeden z najważniejszych dni w życiu uczelni – mówił rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Andrzej Rokita. Wrocławski AWF zainaugurował rok akademicki 2022/2023. To przełomowy moment, bo od 1 października AWF będzie nosił imię Polskich Olimpijczyków.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu będzie nosić imię polskich olimpijczyków

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu – od 1 października wrocławski AWF będzie nosić imię polskich olimpijczyków. To dla uczelni duże wyróżnienie i motywacja do dalszych działań. AWF Wrocław od lat kształci sportowców, którzy reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej, w tym gronie nie brakuje również olimpijczyków.

Setki uczestników na startach imprez rowerowych na Dolnym Śląsku

Turystyka rowerowa na Dolnym Śląsku z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. To tu znajdują się tysiące kilometrów tras rowerowych o różnej długości i poziomie trudności. Tutaj przyjeżdżają rowerzyści nie tylko z całej Polski, ale także z Europy – od amatorów po profesjonalnie przygotowanych zawodników. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze, nasz region oferuje zarówno trasy szosowe, singletracki, jak i trasy górskie. To przyciąga kolarzy, którzy chętnie startują w licznych imprezach i maratonach rowerowych na terenie Dolnego Śląska.

Visegrad 4 Bicycle Race: ponad 100 kolarzy wystartowało z Długołęki do Oleśnicy

Cztery kraje – Czechy, Węgry, Słowacja i oczywiście Polska – są współorganizatorami wyścigów kolarskich, w których startuje ponad 100 zawodników z całej Europy i świata. W tym roku polska trasa rozpoczyna się w gminie Długołęka, a kończy w Oleśnicy.

Garmin Iron Triathlon po raz drugi w gminie Syców. Ponad 600 uczestników na starcie

Garmin Iron Triathlon po raz drugi zawitał do gminy Syców nad Zalew Stradomia Wierzchnia. Zawodnicy mieli przed sobą niełatwe zadanie, bo najpierw musieli przepłynąć określony dystans, później wsiadali na rower, a całość kończyli bieganiem. Dla niektórych z nich był to pierwszy start, ale wielu uczestników, zachęconych poprzednią edycją, postanowiło wrócić i spróbować swoich sił po raz kolejny.

Amerykańskie sporty zyskują na popularności w Polsce!

Popularność amerykańskich sportów w naszym kraju stale wzrasta. Obecnie w mediach pojawia się coraz więcej artykułów związanych z baseballem, czy też futbolem amerykańskim, a wcześniej główna koncentracja objawiała się w przypadku NHL, czy NBA, które od wielu lat mają swoich stałych obserwatorów. Betcris to jeden z najnowszych legalnych bukmacherów na polskim rynku, który wywodzi się z krajów Ameryki Łacińskiej, więc nic dziwnego, że oferta na amerykańskie sporty jest tutaj jedną z najlepszych na rynku!

Rafael Nadal z nadzieją na kolejny triumf w Roland Garros!

Po kilku tygodniach przerwy do rywalizacji w męskim tenisie wraca Rafael Nadal. Hiszpan w tym sezonie znajduje się w znakomitej formie, co widać na podstawie osiąganych przez niego rezultatów, jednak plany pokrzyżowała mu kontuzja. Czy podczas Roland Garros po raz 14 w swojej karierze sięgnie po końcowy sukces?

Jagiellonia vs Śląsk, czyli starcie drużyn bez formy. Sprawdź zakłady bukmacherskie na mecz!

Już w najbliższą sobotę o godz. 15:00 piłkarze Śląska rozegrają swój kolejny mecz w Ekstraklasie. Tym razem udadzą się oni na starcie do Białegostoku z tamtejszą Jagiellonią. Obie drużyny w ostatnim czasie mocno rozczarowują i obie zbliżyły się do strefy spadkowej. Kto okaże się lepszy w meczu o sześć punktów? Czy piłkarze z Wrocławia przerwą passę czterech spotkań bez wygranej? Tutaj poznasz zakłady bukmacherskie i kursy na omawiane spotkanie z oferty PZBuk. Serdecznie zapraszam!