Sport

Najlepsi zawodnicy karate we Wrocławiu. Przyjadą na mistrzostwa Europy karate kyokushin

Najwyższe rangą w Europie zawody Karate Kyokushin zawitają do Wrocławia w nadchodzący weekend. 750 zawodników z 26 krajów przyleci do stolicy Dolnego Śląska, żeby powalczyć o medale wagowych mistrzostw Europy. Wśród faworytów są karatecy z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Hala sportowa na Kłokoczycach. Jak wygląda KGHM Ślęza Arena?

Wrocławscy i dolnośląscy sportowcy bardzo długo czekają na tę inwestycję. Hala sportowa na Kłokoczycach jest praktycznie gotowa na przyjęcie zawodników, ale na oficjalne otwarcie trzeba poczekać do lata. KGHM Ślęza Arena, bo tak nazywa się obiekt, będzie nowym domem zarówno dla lekkoatletów, jak i koszykarek Ślęzy Wrocław.

Coraz więcej biegaczy w dolnośląskich górach

W dolnośląskich górach można spotkać coraz więcej biegaczy – Ci zamieniają trasy asfaltowe na górskie. Żeby zacząć biegać w górach, trzeba się do tego dobrze przygotować, bo zimą taka aktywność jest dla osób doświadczonych. My towarzyszyliśmy jednej z grup podczas ich treningu.

20 lat Eduball – piłki edukacyjne z AWF Wrocław podbiły świat

Metoda nauczania oparta o piłki edukacyjne EDUball została opracowana 20 lat temu przez naukowców z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Polega na innowacyjnym wykorzystaniu piłek do nauki i jednoczesnej aktywności fizycznej. Piłki edukacyjne odniosły duży sukces, a wrocławska akademia podpisała umowę z amerykańską firmą, która zajmuje się dystrybucją. Dzięki temu niebawem piłki trafią do Unii Europejskiej.

Góry Bez Brawury – Dolnośląskie Centrum Sportu Na Polanie

Na Polanie Jakuszyckiej powstał najnowocześniejszy ośrodek narciarstwa biegowego i biathlonu w Europie, czyli Dolnośląskie Centrum Sportu Na Polanie. Ogromna inwestycja samorządu województwa dolnośląskiego ma rozwijać sport i turystykę w regionie oraz stać się wizytówką Dolnego Śląska i Polski. Dzięki temu do Jakuszyc zawitają najwyższej rangi zawody mistrzowskie, ale ośrodek ma służyć nie tylko profesjonalistom. Skorzystają z niego również amatorzy.

Zawodnicy biathlonowi trenują w Dolnośląskim Centrum Sportu Na Polanie

Dolnośląskie Centrum Sportu Na Polanie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarstwa biegowego i biathlonu w Europie – inwestycja samorządu województwa dolnośląskiego powstawała przez wiele miesięcy. Od września obiekt dostępny dla wszystkich, chętnie korzystają z niego turyści z Polski, Czech i Niemiec.

XI turniej łucznictwa w Sycowie. Rywalizacja przyciąga zawodników z całej Polski

Gmina Syców znana jest z zamiłowania do łucznictwa tradycyjnego – przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji działa specjalna sekcja. Tradycją jest również organizacja turniejów, na które przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski.

Znajdź Swoją Trasę – Rowerowa Gra Terenowa

Dolny Śląsk to rowerowe zagłębie Polski – z tras i ścieżek rowerowych korzysta coraz więcej miłośników dwóch kół. Nie ma w tym nic dziwnego – województwo dolnośląskie oferuje wiele możliwości. Tutaj każdy może znaleźć swoją trasę, bo ich wybór jest ogromny. Od ścieżek rowerowych po płaskich terenach do górzystych tras z przepięknymi krajobrazami wokół. Na dolnośląskich trasach rowerzystów można spotkać w każdym momencie, tutaj sezon nie kończy się po wakacjach. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach kampanii Znajdź Swoją Trasę pokazują, co czeka na wszystkich aktywnych na Dolnym Śląsku.

Aktywna gmina Kobierzyce. Szereg atrakcji w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Mieszkańcy gminy Kobierzyce wraz z Kobierzyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji rozpoczęli świętowanie Europejskiego Tygodnia Sportu. Gmina od lat stara się aktywizować mieszkańców, dlatego tego dnia nie zabrakło wielu atrakcji, m. in. wycieczki rowerowej. Na mieszkańców czeka również bogata oferta KOSiR-u.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 AWF Wrocław

To jeden z najważniejszych dni w życiu uczelni – mówił rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Andrzej Rokita. Wrocławski AWF zainaugurował rok akademicki 2022/2023. To przełomowy moment, bo od 1 października AWF będzie nosił imię Polskich Olimpijczyków.