Echo24.tv » Sport
W dolnośląskich górach można spotkać coraz więcej biegaczy – Ci zamieniają trasy asfaltowe na górskie. Żeby zacząć biegać w górach, trzeba się do tego dobrze przygotować, bo zimą taka aktywność jest dla osób doświadczonych. My towarzyszyliśmy jednej z grup podczas ich treningu.
Metoda nauczania oparta o piłki edukacyjne EDUball została opracowana 20 lat temu przez naukowców z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Polega na innowacyjnym wykorzystaniu piłek do nauki i jednoczesnej aktywności fizycznej. Piłki edukacyjne odniosły duży sukces, a wrocławska akademia podpisała umowę z amerykańską firmą, która zajmuje się dystrybucją. Dzięki temu niebawem piłki trafią do Unii Europejskiej.
Na Polanie Jakuszyckiej powstał najnowocześniejszy ośrodek narciarstwa biegowego i biathlonu w Europie, czyli Dolnośląskie Centrum Sportu Na Polanie. Ogromna inwestycja samorządu województwa dolnośląskiego ma rozwijać sport i turystykę w regionie oraz stać się wizytówką Dolnego Śląska i Polski. Dzięki temu do Jakuszyc zawitają najwyższej rangi zawody mistrzowskie, ale ośrodek ma służyć nie tylko profesjonalistom. Skorzystają z niego również amatorzy.
Dolnośląskie Centrum Sportu Na Polanie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarstwa biegowego i biathlonu w Europie – inwestycja samorządu województwa dolnośląskiego powstawała przez wiele miesięcy. Od września obiekt dostępny dla wszystkich, chętnie korzystają z niego turyści z Polski, Czech i Niemiec.
Gmina Syców znana jest z zamiłowania do łucznictwa tradycyjnego – przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji działa specjalna sekcja. Tradycją jest również organizacja turniejów, na które przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski.
Dolny Śląsk to rowerowe zagłębie Polski – z tras i ścieżek rowerowych korzysta coraz więcej miłośników dwóch kół. Nie ma w tym nic dziwnego – województwo dolnośląskie oferuje wiele możliwości. Tutaj każdy może znaleźć swoją trasę, bo ich wybór jest ogromny. Od ścieżek rowerowych po płaskich terenach do górzystych tras z przepięknymi krajobrazami wokół. Na dolnośląskich trasach rowerzystów można spotkać w każdym momencie, tutaj sezon nie kończy się po wakacjach. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach kampanii Znajdź Swoją Trasę pokazują, co czeka na wszystkich aktywnych na Dolnym Śląsku.
Mieszkańcy gminy Kobierzyce wraz z Kobierzyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji rozpoczęli świętowanie Europejskiego Tygodnia Sportu. Gmina od lat stara się aktywizować mieszkańców, dlatego tego dnia nie zabrakło wielu atrakcji, m. in. wycieczki rowerowej. Na mieszkańców czeka również bogata oferta KOSiR-u.
To jeden z najważniejszych dni w życiu uczelni – mówił rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Andrzej Rokita. Wrocławski AWF zainaugurował rok akademicki 2022/2023. To przełomowy moment, bo od 1 października AWF będzie nosił imię Polskich Olimpijczyków.
Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu – od 1 października wrocławski AWF będzie nosić imię polskich olimpijczyków. To dla uczelni duże wyróżnienie i motywacja do dalszych działań. AWF Wrocław od lat kształci sportowców, którzy reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej, w tym gronie nie brakuje również olimpijczyków.
Turystyka rowerowa na Dolnym Śląsku z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. To tu znajdują się tysiące kilometrów tras rowerowych o różnej długości i poziomie trudności. Tutaj przyjeżdżają rowerzyści nie tylko z całej Polski, ale także z Europy – od amatorów po profesjonalnie przygotowanych zawodników. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze, nasz region oferuje zarówno trasy szosowe, singletracki, jak i trasy górskie. To przyciąga kolarzy, którzy chętnie startują w licznych imprezach i maratonach rowerowych na terenie Dolnego Śląska.