Sport

Jak będą wyglądały korty przy Pułtuskiej? Jest koncepcja

Korty tenisowe przy ulicy Pułtuskiej zostaną zmodernizowane. Obiekt w lipcu przejęła miejska spółka Spartan. Przeprowadzono konsultacje społeczne, które pokazały, czego oczekują mieszkańcy i środowisko tenisowe. Koncepcja zakłada między innymi budowę pięciu krytych korków, rozbiórkę istniejącego i budowę nowego budynku kortowego oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Płomień Krośnice w rękach dziewczyn

Piłka nożna to męski sport? Zawodniczki Płomienia Krośnice obalają stereotypy i już jesienią chciałaby wystartować w IV lidze amatorskiej.

Speedrower powraca. Szarża Wrocław gotowa!

Speedrower powraca do stolicy Dolnego Śląska. Wrocławianie mają swojego przedstawiciela w tej dyscyplinie jest to Szarża Wrocław. Zawodnicy szykują się do nowego sezonu, który rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia.

Nordic walking. Jak zacząć? Seniorzy aktywni!

Chodzenie to jedna z najzdrowszych aktywność, która nie obciąża, a wręcz przeciwnie – najskuteczniej aktywizuje mięśnie. Nordic walking uprawiać może każda, także senior. Jak więc zacząć swoją przygodę z kijkami?

Liga koszulkowych maniaków

Rywalizacja sportowa niekoniecznie musi toczyć się na boisku. Dobrym przykładem jest Polish Kit League – nieoficjalne mistrzostwa projektantów koszulek piłkarskich rozgrywane tak, jak spotkanie w rozgrywkach piłkarskich. 14 grafików co tydzień rozgrywa między sobą spotkania, w celu wyłonienia najlepszego projektanta. Przed kilkoma tygodniami wystartowała trzecia już edycja rozgrywek.

Finał halowej piłki nożnej w Krośnicach

Blisko 80 spotkań, 900 bramek i 200 zawodników, a przy tym wszystkim mnóstwo sportowych emocji. IX edycja Krośnickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej jako jedyna w regionie ruszyła i wytrwała do końca, mimo pandemii.

Juniorki #VolleyWrocław mistrzyniami regionu

Juniorki VolleyWrocław zostały mistrzyniami Dolnego Śląska. Siatkarki zdominowały rozgrywki i z pierwszego miejsca awansowały do etapu centralnego. Zespół walczy o mistrzostwo Polski.

Wspomnienie Ryszarda Szurkowskiego

Wybitny polski kolarz – Ryszard Szurkowski zmarł 1 lutego. Odszedł po trudnej walce, którą prowadził niemalże przez całe życie. Jak mówią jego przyjaciele, nigdy się nie poddał, ale także nigdy nie narzekał na swój los. Nawet po wypadku, któremu uległ w czasie wyścigu amatorskiego w Niemczech dwa lata temu.

Nie żyje legenda polskiego kolarstwa

Zmarł Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa. Dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich, ponad 500 razy przekraczał linię mety jako pierwszy. Zdobywał najważniejsze trofea i tytuły, w tym cztery medale mistrzostw świata. Swój ostatni etap zakończył 1 lutego. Odszedł w wieku 75 lat.

Hala przy Parkowej znów służy sportowcom

Hala przy ulicy Parkowej całkowicie zmieniła swoje oblicze. Wymieniono między innymi nawierzchnię i oświetlenia. Nowe wnętrze to także nowe możliwości dla zawodniczek i zawodników wrocławskich klubów sportowych.