Sportowy rok 2021 we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To drugi rok w pandemicznej rzeczywistości, także w świecie sportu. Ograniczone miejsca na trybunach, częste testowanie zawodników i sztabów szkoleniowych, nieco inne sportowe emocje, w końcu przełożone z 2020 roku Igrzyska Olimpijskie w Tokio. We Wrocławiu także się działo, a co? Zobaczymy!

Dla koszykarskiego Śląska Wrocław to rok pełen wrażeń. Trudny sezon 2020/2021 zakończony brązowym medalem Energa Basket Ligi. Do tego kilka powrotów.

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław po 15 latach przerwy po raz piąty sięgnęli po złoto ligi.

Siatkarze Gwardii Wrocław poprzedni sezon zakończyli na 4. miejscu. W tym także trzymają się blisko czołówki. 

Wielu sportowych emocji podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio dostarczyła wrocławianom Natalia Kaczmarek. Zawodniczka wrocławskiego AWF-u z Japonii przywiozła dwa medale w sztafecie 4x400m -złoty w mieszanej i srebrny w kobiecej. Alicja Tchórz, zawodniczka Juvenii Wrocław też ma za sobą rok pełen wrażeń. Do Tokio jechała z ogromnymi nadziejami na medale, sprawy organizacyjne szybko pokrzyżowały te plany i wraz z kilkoma innymi zawodnikami musiała wrócić do Polski, tuż przed startem imprezy. W listopadzie podczas Mistrzostw Europy pokazała na co ją stać, zdobywając złoto na 100 m stylem zmiennym

U wrocławskich piłkarzy także się działo. Powrót do europejskich pucharów po pięciu latach to spore wydarzenie nie tylko sportowe, ale także organizacyjne. 

Każdy klub sportowy i zawodnicy indywidualni kolejny rok zmagali się z pandemią COVID -19. To nie tylko duże zagrożenie zdrowia i życia, jak u każdego z nas, ale także straty finansowe. 

My życzymy prawdziwych sportowych emocji, odartych z masek, za to bogatych w uśmiech i łzy wzruszenia. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy