Spotkanie przedsiębiorców gminy Siechnice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Miasto i gmina Siechnice z roku na rok stają się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym do zamieszkania. Obecnie w samym tylko mieście mieszka ponad 10 tysięcy osób, a w całej gminie, jak pokazały wyniki ostatniego spisu powszechnego, łącznie jest już ponad 28 tysięcy mieszkańców. Wraz z dynamicznym wzrostem liczby mieszkańców, rozwija się również lokalny biznes. Dbając o relacje środowiska przedsiębiorców z gminą, już od kilku lat z inicjatywy obecnego burmistrza Siechnic, odbywają się spotkania z przedsiębiorcami, które stanowią pole do wspólnego dialogu. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 27 listopada w Centrum Kultury w Siechnicach.

Staramy się regularnie, niestety nie udaje się tak często, jakbyśmy chcieli spotykać się z przedsiębiorstwami, przedsiębiorcami naszej gminy, mam tu na myśli zarówno tych, którzy tu mają siedziby, mieszkają, prowadzą działalność na terenie gminy, żeby rozmawiać o wspólnych problemach, żeby prezentować też nowe przedsięwzięcia gospodarcze, które pojawiają się na terenie gminy bądź są planowane do realizacji – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę mieszkańców, to ważną rolę w rozwoju gminy odgrywają między innymi deweloperzy. W ostatnim spotkaniu burmistrza Siechnic z przedsiębiorcami, wzięli udział między innymi przedstawiciele rodzinnej firmy deweloperskiej, która już od ponad 15 lat buduje mieszkania na terenie całej gminy.

Jesteśmy jednym z wiodących deweloperów na terenie całej gminy. Zupełnie przypadkowo znaleźliśmy się w Siechnicach, natomiast później zostaliśmy tutaj, bo było zapotrzebowanie na mieszkania, mieszkania się sprzedały. Jesteśmy małą firmą rodzinną, także nie jest to żadna korporacja. Jesteśmy zadowoleni z budowania tutaj – mówi Halina Łoś, ATOM deweloper sp. z o.o.

-Ile już tych mieszkań udało się zbudować, jak to wygląda w praktyce?

To już jest kilkanaście osiedli, na każdym osiedlu tak średnio po 100 mieszkań. Więc na pewno około 1500 mieszkań – mówi Halina Łoś.

Tego typu spotkania to także dobra okazja do tego, aby nowi przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoje działania na terenie gminy, mogli poznać środowisko lokalnego biznesu i nawiązać nowe kontakty.

Dostarczamy urządzenia i sprzęty dla hoteli, restauracji i cateringów również dla sektora publicznego, w tym szpitale wojskowe między innymi. Jesteśmy w trakcie realizacji nowego obiektu biurowo-magazynowego. Inwestycja polega na tym, że przenosimy tutaj do gminy wszystkie strategiczne działalności, które prowadzimy w ramach branży gastronomicznej. Zdecydowaliśmy się na lokalizację przedsięwzięcia w tym miejscu. Naszym zdaniem będzie to komfortowe dla nas jako przedsiębiorców, dla naszych pracowników, ale przede wszystkim wszystkich klientów – mówi Michał Szmidt-Puć, UNIgastro sp. z o.o.

Nasi przedsiębiorcy wspinają się niekiedy naprawdę na wyżyny, jeżeli chodzi o współpracę, która wyraża się oczywiście, między innymi, a może nawet przede wszystkim, w sponsorowaniu różnych przedsięwzięć, ale nie tylko i za to trzeba podziękować. Myślę, że takie spotkania też służą integrowaniu się i wzmacnianiu tych mechanizmów, ale są też okazją do tego, aby podziękować, co dzisiaj też będziemy czynić – mówi Milan Ušák.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy