Sprzątnij w swojej okolicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ekologia i segregacja śmieci to w ostatnim czasie ważny i często poruszany temat. Lokalne społeczności w trosce o środowisko organizują sprzątanie najbliższego otoczenia. Taką akcję może rozpocząć każdy, przy tym może też liczyć na pomoc Ekosystemu.

– Przekażemy rękawiczki, przekażemy worki, odbierzemy zebrane odpady. Warunkiem jest tylko informacja na kilka dni przed akcją, żebyśmy mogli poprosić wykonawcę, aby zorganizował kontener lub rozplanował na trasie swojego przejazdu dodatkowe miejsca postoju. Potrzebujemy również informacji ile worków, rękawiczek potrzeba. Potrzebny jest również numer kontaktowy w razie potrzeby – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu. 

Podczas sprzątania swojego osiedla i najbliższej okolicy także trzeba pamiętać o segregacji śmieci. 

– Dbamy o to, żeby przy sprzątaniu miasta zachowywać zasady segregacji. Przekazujemy worki na szkło, tworzywa, oraz odpady zmieszane. Z uwagi na to, że papier który znajduje się w przestrzeni publicznej nie nadaje się już do przetworzenia, ponieważ jest mokry, brudny bądź tłusty – wrzucamy go do zmieszanych. Taki zestaw worków przekazujemy mieszkańcom. Zbierają oni to do właściwych worków, a wykonawca to odbiera – mówi Dorota Witkowskaz Ekosystemu. 

Warto pamiętać, że zadbać o planetę można każdego dnia. Czy wrocławianom zdarza się zbierać śmieci podczas zwykłych spacerów?

– Tak, wyrzucam do pierwszego lepszego śmietnika. 

– Tak, często. 

– Tak. Córka bardzo często na mnie krzyczy, że tak robię. 

– W przyszłą sobotę się wybieram. Mamy taką akcję na Klecinie. Chcemy pozbierać śmieci w okolicy wspólnie. Wiem też, że akcja odbywa się przy wsparciu Ekosystemu.

– Najlepsze dla środowiska byłoby usunięcie tych odpadów z przestrzeni. Więc jeśli jest problem z segregacją odpadów, wrzućmy je do jednego worka, do najbliższego pojemnika jaki znajdziemy. Oczywiście, mówimy o koszach ulicznych – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu. 

O oddolnych akcjach Ekosystem można poinformować zarówno przez formularz zgłoszeniowy na stronie, jak i przez Facebooka.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy