Srebrne kobierzyczanki. KPR wicemistrzem Polski!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W hali Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji piłkarki ręczne KPR-u Kobierzyce zdobyły srebrny medal Mistrzostw Polski. Mecz o tyle ciekawy, że w tym sezonie – pierwszy z udziałem kibiców.

Był to najważniejszy mecz dla mnie w tej drużynie, bo jestem tu wychowanką. Bardzo chciałam zdobyć tu srebrny medal i bardzo się cieszę, że się to nam udało – mówi Kinga Jakubowska, zawodniczka KPR-u Kobierzyce.

Bardzo się cieszę, że w tym wspaniałym dniu, razem z kibicami mogliśmy oglądać ten pojedynek. Ten dzień był dla nas wielki – był zwieńczeniem wszelkich naszych starań i marzeń. Nie przypuszczałam przed sezonem, że będziemy rywalizować o tak wysokie miejsce. Ogrom pracy się opłacił, także jestem bardzo szczęśliwa – dodaje Edyta Majdzińska, trenerka KPR-u Kobierzyce.

– Jeszcze nie mogę ochłonąć, po tym co zobaczyłem. Wielkie emocje – pierwszy raz możemy się spotkać i przeżywać razem ten mecz. Jest to ostatni mecz, który decydował o naszym miejscu. Był to wielki awans. Srebrny medal w tym roku – wicemistrz Polski w takiej małej gminie, to jest wielki sukces – opowiada Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Kobierzyczanki po zaciętej rywalizacji pokonały zespół z Koszalina. Ligowa tabela przed spotkaniem wskazywała na to, że wystarczy remis, by KPR zdobył srebro. I tak też się stało. Po spotkaniu zespół nie krył radości.

Szczęśliwa, zaskoczona, dumna, bardzo zmęczona. Jednak jest wszystko super – zagraliśmy świetny sezon i myślę, że dziewczyny sobie na to bardzo zasłużyły – dodaje Edyta Majdzińska, trenerka KPR-u Kobierzyce.

Dla piłkarek to było pierwsze spotkanie z kibicami po długiej przerwie.

Bardzo dziwnie się czułam, jak już wszyscy weszli na halę. Miałyśmy bardzo duży doping, i było to dziwne, ponieważ my same zwykle stwarzałyśmy sobie warunki, a teraz kibice bardzo nam pomogli, za co dziękujemy – mówi Kinga Jakubowska, zawodniczka KPR-u Kobierzyce.

Dla małej gminy Kobierzyce to ogromny sukces, wójt Ryszard Pacholik nie krył wzruszenia i szczęścia.

Myślę, że w tej chwili wszyscy wiedzą, gdzie są Kobierzyce i jaką prezentują wartość. To już nie tylko inwestycje, ale i również sport – opowiada Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Jest niewiele tego typu gmin, które mogą się pochwalić drużyną w najwyższej klasie rozgrywkowej. Olbrzymie gratulacje dla wszystkich. Wielki sukces – podsumowuje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy