„Stacja Kultury” to serce Świeradowa- Zdroju

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Domy Kultury są miejscem spotkań oraz pełnią cele edukacyjne. Dzisiaj postanowiliśmy odwiedzić Świeradów-Zdrój.

1 marca 2019 roku po ponad 20 latach w budynku byłego Dworca Kolejowego swoją działalność rozpoczęło Miejskie Centrum Kultury Aktywności i promocji gminy „Stacja Kultury”.

– To zrewitalizowany obiekt Dworca Kolejowego, do którego niebawem ponownie będą dojeżdżały pociągi. Mamy tutaj bardzo ciekawą rzecz makietę kolejową Gór Izerskich. Makieta przedstawia linię kolejową, która niegdyś łączyła Gryfów ze Świeradowem-Zdrojem przez Mirsk. Obecnie ta linia jest rewitalizowana, już niebawem będzie można ponownie nią przejechać. Dodatkowo mamy tutaj punkt informacji turystycznej, więc oprócz tej pięknej makiety turyści mogą również pobrać tutaj materiały informacyjne dotyczące miasta, ale również i jego okolic. Mogą pobrać darmowe mapy turystyczne- mówi Joanna Krajewska, Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

„Stacja Kultury” zwana Sercem Miasta to miejsce, gdzie mieszkańcy Świeradowa-Zdroju, ale nie tylko, mogą spędzać czas, brać udział w licznych zajęciach, występach, koncertach czy przedstawieniach.

Odbywają się tutaj właśnie wernisaże sztuki, następnie wystawy. Odbywały się tutaj zajęcia ruchowe. Jest to taka troszeczkę, myślę, że mogę tak powiedzieć, sala miejska, gdzie odbywały się również imprezy, sesje Rady Miasta, więc ogólnie pełni wiele funkcji – mówi Joanna Krajewska, Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

W centrum mieszczą się sala widowiskowa, studio nagrań, pracownia fotograficzna, sale warsztatowe i makieta kolejowa.

Dom Kultury jest dość dobrze wyposażony, chociaż mamy nadzieję go stale jeszcze doposażać i poszerzać jego możliwości – mówi Joanna Krajewska, Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy