Stacja Uzdatniania Wody w Groblicach. Rozbudowa zakończy się w wakacje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rozbudowa II etapu Stacji Uzdatniania Wody w Groblicach powoli dobiega końca. Jest to jedna z ważnych inwestycji, realizowanych obecnie na terenie gminy Siechnice, która ma za zadanie zapewnić mieszkańcom nieprzerwaną dostawę wody. Wszystkie prace mają zakończyć się w wakacje bieżącego roku.

Przy czym pierwsze dostawy wody zwiększonej produkcji mają pojawić się już w maju tego roku. Inwestycja za ponad 11 mln zł. Zwiększenie możliwości produkcyjnych o około 60% obecnych możliwości stacji – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

W ramach inwestycji powstaną dwie dodatkowe studnie wody oraz zbiornik wody uzdatnionej. 

Jak również dosyć długi rurociąg wody surowej. Wykonane już w ubiegłym roku połączenie wodociągiem dużej średnicy między Groblicami, a Siechnicami pozwoli nam transportować tę wodę nie tylko na potrzeby mieszkańców miasta Siechnice, ale też Świętej Katarzyny, Radwanic – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

W ramach rozbudowy stacji uzdatniania wody w Groblicach zostanie rownież wybudowany dodatkowy układ filtracji wody.

Więc ona powinna zyskać również na jakości. Także na walorach smakowych – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Taka rozbudowa była już niezbędna.

Z bardzo prostego powodu. Ogromny napływ nowych mieszkańców. Spis powszechny pokazał, że mieszka nas już wtedy na koniec 2021 roku, ponad 28 tys. na terenie gminy, podczas gdy w meldunkach dane wskazywały 23,5 tys. Na dzisiaj mieszka nas już znacząco ponad 30 tys. I ten napływ rocznie przekracza tysiąc osób w samych meldunkach za ubiegły rok, czyli możemy do tego dodać nawet do 50% więcej – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Nieustannie wzrastająca liczba mieszkańców wymaga ciągłej rozbudowy sieci wodociągowych i własnych ujęć wody. Więc władze gminy zapowiadają kolejne etapy inwestowania w tego typu zadania.

Oczywiście kontynuujemy i mamy współprace z MPWiK we Wrocławiu. Zakupujemy również wodę w kilku punktach na granicy naszej gminy z miastem Wrocław od tego przedsiębiorstwa. Ale to pokrywa nasze zapotrzebowanie w około kilkunastu procentach i nie może znacząco się zwiększać, bo inne części aglomeracji przede wszystkim sama gmina Wrocław też tej wody potrzebują w zwiększających się rok rocznie ilościach – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy