Stara Piekarnia na Psim Polu wkrótce otwarta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nie jesteśmy na końcu świata. To Stara Piekarnia na Psim Polu. Można tu przyjść, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi, uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Tak było przed pandemią, ale teraz wszystko powoli wraca do normy. Za kilka dni to miejsce znowu będzie tętnić życiem. To bardzo ważne, bo dzięki pomocy wielu osób udało się utrzymać wszystkie miejsca pracy. A dla osób z niepełnosprawnościami, z problemami psychicznymi praca to wszystko.

To pierwsze od miesięcy robocze spotkanie zespołu przed otwarciem Starej Piekarni. Już w weekend odbędą się tu spotkania komunijne, a od poniedziałku Kawiarnia będzie czynna dla wszystkich. 

To duże wydarzenie. Mam nadzieję, że wiele osób i pracowników firm czeka na nasze otwarcie, bo wiele osób uczestniczyło z naszych lunchów i obiadów – mówi Anna Kraucz-Miękus, Fundacja „Opieka i Troska”.

Ale podczas pandemii w Starej Piekarni zespół cały czas pracował. Stworzono nowy projekt –  pogotowie kulinarne. 

Gotowaliśmy dla osób ubogich, potrzebujących i dla szpitali. Pieniądze mieliśmy dzięki sponsorom – mówi Anna Kraucz-Miękus, Fundacja „Opieka i Troska”.

Dzięki temu utrzymano 12 miejsc pracy, nikogo nie zwolniono. To ważne, bo zajęcie znajdują tu osoby z wieloma problemami. 

To duża szansa dla osób po kryzysie psychicznym i wykluczonych społecznie. Dzięki Fundacji te osoby mogą żyć jak normalni ludzie, przychodzą tu do pracy, wykonują swoje obowiązki – mówi Karolina Nowak, terapeutka.  

Tutaj pracują i uczestniczą w warsztatach ceramicznych. Powstają prawdziwe dzieła sztuki. 

Lepią z gliny, potem szkliwią, wypalają w profesjonalnym piecu. Mają tu zajęcia ze specjalistami, kontakt ze sztuką, działają wspólnie, mogą się zrelaksować, a to jest dla nich najlepsza terapia – mówi Magdalena Majowska, pedagog, terapeutka w Środowiskowym Domu Samopomocy.  

Te dzieła sztuki można oglądać na murach Starej Piekarni. Większość tematów związanych z miejscem lokalizacji. To przecież Psie Pole, gdzie psy dominują nawet na Ryneczku, gdzie mają swój pomnik. A na otwarcie Kawiarni czeka już wielu wiernych bywalców.  

Ja bywam bardzo często, co widać, bo przytyłem w czasie pandemii. Miałem przyjemność zamawiania bardzo dobrych posiłków na wynos – mówi Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia. 

Stara Piekarnia pełną parą rusza od poniedziałku  31 maja. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy