Starosta Powiatu Wrocławskiego informuje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki podsumował sytuację epidemiczną w powiecie, a także zapewnił, że w razie potrzeby poszczególne gminy mogą zgłaszać się po pomoc.

Niestety po zniesieniu pierwszych obostrzeń okazało się, że liczba zachorowań w Powiecie Wrocławskim wzrosła i to znacznie. Na ten moment możemy mówić o 104 chorych. Najgorzej sytuacja wygląda w gminie Czernica – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego. 

Powiat Wrocławski cały czas wspiera szpitale i jednostki, które mu podlegają. Centrum Krwiodawstwa Wrocław apeluje do mieszkańców o oddawanie krwi, w obecnej trudnej sytuacji. A samo Starostwo stara się nie zapominać o tych, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Ostatnio przekazaliśmy kwotę 200 tysięcy złotych dla dolnośląskich szpitali. Łącznie to już prawie 600 tysięcy. Oprócz tego przekazaliśmy 15 tysięcy maseczek dla różnych instytucji – dodaje starosta.

Starosta podkreśla, że w każdej chwili jest dyspozycji władz gmin.

Jeśli tylko mamy sygnał, że potrzebna jest pomoc, to od razu jest ona wysyłana. Mamy pewną rezerwę maseczek i płynów, z której można cały czas skorzystać – podsumowuje starosta.

Mimo znoszonych obostrzeń, Starosta nadal apeluje o ostrożność.

 

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy