Startup Leadership Program. Jak rozkręcić swój start-up?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak rozkręcić swój własny strat-up albo jak po latach doświadczenia świeżym okiem spojrzeć na biznes? Tego dowiedzą się studenci studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Startup Leadership Program to nowy kierunek, który połączy praktykę z teorią oraz umiejętności miękkie z twardymi.
  • Dla wszystkich tych, którzy chcą rozkręcić własną działalność. Potencjalnych founderów start-upów, ale także dla osób doświadczonych, pracujących w korporacjach – mówi Jakub Cendrowski, dyrektor InQube Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Dla osób, które są młode i chcą się oderwać od tradycyjnego myślenia o pracy od 8 do 16, tylko chcą robić biznes – dodaje prof. Bartłomiej Nita, prorektor ds. finansów i rozwoju UE we Wrocławiu.

 Takie możliwości ma dać studentom nowy kierunek. Program nauczania został podzielony na dwa bloki tematyczne. Jeden dotyczy umiejętności managerskich tzw. miękkich. Drugi z kolei stricte ścisły opowie o marketingu, finansowaniu i technologii. 

Start up to kombinacja ciekawego pomysłu, konsekwencji w realizowaniu, odpowiednich ludzi, którzy chcą to realizować. Na początku największym problemem jest zwykle bark doświadczenia – dodaje Piotr Łęgowski, Ringier Axel Springer Polska.

Nasi studenci będą mieli szansę pozyskać wiedzę z zakresu nowych technologii, technik marketingowych oraz umiejętności miękkich przydanych w codziennej pracy – na przykład umiejętność prezentowania własnych pomysłów biznesowych – mówi Jakub Cendrowski, dyrektor InQube Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Narzędzie związane z przetwarzaniem danych w „chmurze”, generowanie nowych pomysłów fintechowych. Z drugiej strony umiejętności miękkie dotyczące sprzedaży, rozwoju osobistego – one są dziś niezbędne, żeby odnieść sukces – dodaje prof. Bartłomiej Nita, prorektor ds. finansów i rozwoju UE we Wrocławiu.

Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, właśnie w tym chcemy pomóc –  dodaje Jakub Cendrowski, dyrektor InQube Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Uczelnia do nowego kierunku zaprosiła praktyków, którzy najlepiej opowiedzą studentom o sekretach polskiego runku, a także zdradzą jak się na nim odnaleźć. Będą to specjaliści z firmy Google, a także z jednego z największych wydawców mediów online w Polsce – Ringier Axel Springer.Powołując się na nasze doświadczenie zaproponowano nam udział w tym programie. Jako specjaliści będziemy opowiadać o marketingu i sprzedaży – dodaje Piotr Łęgowski, Ringier Axel Springer Polska.

Są to osoby bardzo chętne do tego, żeby dzielić się swoim doświadczeniem. Mają predyspozycję do przekazywania wiedzy i chcą prowadzić tego typu zajęcia w murach naszej uczelni – dodaje prof. Bartłomiej Nita, prorektor ds. finansów i rozwoju UE we Wrocławiu.

Studia będą prowadzone w języku polskim. Prorektor Bartłomiej Nita wierzy, że uda się wrócić na uczelnie i prowadzić zajęcia stacjonarnie. A co powinno charakteryzować przyszłych liderów?

Robienie biznesu wymaga dziś kreatywności, co potwierdziła także pandemia. Z jednej strony to ograniczenia, ale otworzyła także oczy na inne pomysły –  dodaje prof. Bartłomiej Nita, prorektor ds. finansów i rozwoju UE we Wrocławiu.

Wytrwałość, konsekwencja i wiara we własne pomysły, to na pewno pomaga. Sytuacja jest trudna, ale wiele firm upatruje w tym swoje szanse przebicia się – podsumowuje Piotr Łęgowski, Ringier Axel Springer Polska.

Rekrutacja trwa do 20 lutego, wszelkie informacje można znaleźć na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego. 

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy