Stawiamy na rodziny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
- Zrobimy wszystko, aby poziom życia polskich rodzin nie ucierpiał przez pandemię COVID 19 - takie zapewnienie padło z ust Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Marleny Maląg. Podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska minister sprawdzała efekty tarczy antykryzysowej.

Podsumowujemy działanie tarczy antykryzysowej na Dolnym Śląsku. Odwiedziłam kilka firm, aby zobaczyć, jak sobie radzą. Przekazaliśmy około 76 miliardów na ochronę miejsc pracy – mówi Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  

Minister Marlena Maląg podkreśla, że tarcza antykryzysowa, która ma przyczynić się do ochrony pracowników na ich stanowiskach bezpośrednio wpływa na jakość życia polskich rodzin. 

Co jest budujące, to fakt, że w tych przedsiębiorstwach nie zostali zwolnieni pracownicy. Dodatkowo zostali zapewnieni, że nie muszą się martwic o zwolnienia, bo inwestycja w kapitał ludzki jest najważniejsza  – dodaje minister.

Po wizycie w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy Wojewoda przyznaje, że jeśli chodzi o bezrobocie, to jego wzrost,  mimo pandemii, może okazać się minimalny.

Jest bardzo duża szansa, że ten wzrost bezrobocia na Dolnym śląsku będzie minimalny – przyznaje Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski. 

Oprócz weryfikacji wpływu tarczy antykryzysowej, Minister Maląg wraz z Wojewodą podpisali umowę, dzięki której do dzieci z rodzin zastępczych trafi sprzęt elekroniczny, który pozwoli im kontynuować edukację. 

Próbujemy wyrównywać szanse wszystkich dzieci. Taka sama intencja przyświecała przy tworzeniu programu 500+. To jest dla mnie kontynuacja tego sposobu myślenia – tłumaczy wojewoda.

Kompleksowe działania w tym trudnym czasie maja przede wszystkim chronić miejsca pracy, chronić nasze rodziny i możliwie jak najlepiej przejść ten trudny okres – podsumowuje minister.  

Rząd w 2020 roku przeznaczy pieniądze  dla dzieci z niepełnosprawnościami, a także dodatkowe środki w ramach opieki wytchnieniowej. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy