Sterta śmieci na Nadodrzu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jakiś czas temu na jednej z facebookowych grup, założonych przez mieszkańców Nadodrza, zawrzało. Jeden z członków grupy dodał zdjęcia przepełnionych kontenerów na śmieci, wokół których piętrzą się odpady. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i kto za to odpowiada?

– Prosimy, aby mieszkańcy nas informowali o nieprawidłowościach w miejscach gromadzenia odpadów. Sprawdzimy, czy to jest wina naszego wykonawcy, niewłaściwego harmonogramu, ominiętego odbioru, czy zarządca powinien podjąć działania, które zwiększą liczbę pojemników albo uprzątną miejsce gromadzenia odpadów i to uniemożliwia mieszkańcom korzystanie ze śmietników – mówi Dorota Witkowska z wrocławskiego Ekosystemu.

Problem pojawił się w jednym z podwórek przy skrzyżowaniu ulicy Ptasiej i placu Strzeleckiego. To nie pierwszy taki incydent w tych okolicach, który mimo starań zarządcy się powtarza.

– Zarząd Zasobu Komunalnego jako zarządca tego podwórka, razem z firmą odbierającą odpady, czyli firmą Chemeko, uzgodniliśmy nowe, zastępcze miejsce, w taki sposób, żeby ta śmieciarka mogła tam bezpiecznie wjechać, zabrać odpady i wyjechać z tego miejsca – mówi Tomasz Jankowski z Zarządu Zasobu Komunalnego.

To drugi raz, kiedy Zarząd Zasobu Komunalnego musiał interweniować na terenie właśnie tego podwórka. Tomasz Jankowski podkreśla, że na czyste otoczenie pracują wszyscy mieszkańcy wspólnoty.

– Korzystając z okazji, apelujemy do mieszkańców, żeby wykazali się współpracą, zrozumieniem i składowali odpady w tym tymczasowym miejscu. Zdajemy sobie sprawę, że to może być kłopotliwe, ale tak naprawdę tylko dzięki współpracy, mamy szansę utrzymać to podwórko w przyzwoitym stanie – mówi Tomasz Jankowski.

Warto pamiętać o tym, że w sytuacjach, kiedy śmieci w pojemnikach i ich okolicy jest za dużo, należy to zgłosić w Ekosystemie lub bezpośrednio u zarządcy budynku.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy