Sto lat to za mało

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
ZOO Wrocław obchodzi 155 lat. To jeden z dwudziestu najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie.

ZOO Wrocław to najstarszy i najbardziej znany ogród zoologiczny w Polsce. Należy do europejskiej czołówki pod względem zarówno hodowlanym, jak i frekwencyjnym. Odwiedza je niemal 2 mln gości rocznie. Obecnie mija 155 lat od jego powstania.

W lipcu 1865 roku wrocławskie Zoo zostało pierwszy raz uroczyście udostępnione dla zwiedzających. Jesteśmy dumni z tego, że wciąż wiele budynków z tamtego okresu istnieje i cieszy oczy — mówi prezes zarządu ZOO Wrocław, Radosław Ratajszczak.

W swojej ponad 150-letniej historii zoo przeżywało wzloty i upadki. Ogród dwukrotnie zamykano, jednak za każdym razem odradzał się i odnotowywał wiele sukcesów hodowlanych. 

Zoo ma za sobą, jako jedyne na świecie, 80 lat historii Niemiec i 75 lat historii Polski. W przeszłości było jednym z głównych ogrodów zoologicznych Europy — dodaje Radosław Ratajszczak.

Zoo to nie tylko zwierzęta. Wrocławski ogród zoologiczny nie tylko włącza się w kampanie i programy na rzecz ochrony zagrożonych gatunków, ale również realnie im pomaga.

Współczesny ogród zoologiczny to nie tylko rozrywka, to też edukacja i ochrona gatunkowa — podkreśla Joanna Kij z ZOO Wrocław.

Obecnie w zoo znajduje się 12 tysięcy osobników z 1100 gatunków z całego świata, które można podziwiać i wspierać finansowo kupując bilet do wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy