Stop sprzedaży terenu przy ul. Kamieńskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Co z dawnym koczowiskiem Romów we Wrocławiu? Mieszkańcy mówią stop sprzedaży 5,5 hektarowej działki przy ul. Kamieńskiego i składają petycję do Urzędu Miejskiego Wrocławia.

– Ten teren ma być przeznaczony do sprzedaży na cele przemysłowe i handlowe. Nie zgadzamy się na to! – mówi mieszkaniec osiedla Karłowice-Różanka, Przemysław Zankowski. 

Radni Osiedla Karłowice-Różanka wraz z mieszkańcami przygotowali petycję, którą podpisało około tysiąca osób, w sprawie wstrzymania sprzedaży działki. Mieszkańcy chcieliby, aby na tym terenie powstał kompleks sportowo-rekreacyjny.

– Na terenie naszego osiedla mieszka około 35 tysięcy mieszkańców, dlatego tu powstanie takiego kompleksu sportowego jest, jak najbardziej wskazane, aby dzieci, młodzież, a także seniorzy mogli aktywnie z tego terenu korzystać i uprawiać sport. Na naszym osiedlu nie ma pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej i brakuje hali sportowej – mówi Łukasz Kaczkowski, Radny Osiedla Karłowice-Różanka. 

– Żądamy tutaj boisk dla dzieci, basenu. Dzieci nie mają tutaj, co ze sobą zrobić. Aby pojechać z córką na basen muszę jechać na drugi koniec Wrocławia lub do Trzebnicy, to jest tragedia – mówi Magdalena, mieszkanka osiedla Karłowice-Różanka.

– Zwracamy się do prezydenta Wrocławia o to zapewnienie, że działka nie zostanie sprzedana, a zostanie projektowany kompleks sportowy, bo jest taka potrzeba dla całej północy miasta – dodaje Przemysław Zankowski.

Miasto planuje już jednak sprzedać działkę.

– Przetarg ofertowy jest planowany na przełom maja i czerwca – mówi Marcin Obłoza, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działka przy ul. Kamieńskiego ma zostać przeznaczona na aktywność gospodarczą i usługi.

– Decyzja miasta wynika między innymi z tego faktu, że ten teren jest przedłużeniem strefy przeznaczonej pod działalność ekonomiczną. Tam w bliskiej odległości są inne działki przeznaczone pod usługi – dodaje Marcin Obłoza, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Urząd Miejski Wrocławia rozpatrzy petycję mieszkańców osiedla Karłowice-Różanka, którzy zapowiadają, że będą walczyć o te tereny.

– Będziemy strajkować aż do skutku. Płacimy podatki, a miasto zebrało pieniądze z działek pod usługi deweloperskie, a nic więcej nie jest robione, aby ta przestrzeń była przyjazna dla mieszkańców – mówi Barbara, mieszkanka osiedla. 

To się aż prosi, żeby wykorzystać tę działkę na tereny rekreacyjne, jeżeli się myśli o mieszkańcach, bo jeżeli nie, to nie ma o czym dyskutować – dodaje kolejna.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy