Stowarzyszenie NieZnanych Poetów – licealiści promują poezję

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Uświadamiać społeczeństwo o literaturze i poezji postanowiła grupa licealistów z Liceum nr 1 w Dzierżoniowie oraz Liceum nr 14 we Wrocławiu. W ten sposób powstał projekt Stowarzyszenie NieZnanych Poetów, który jest skierowany głównie do młodzieży. Tak, aby jak najwięcej osób zaczęło pisać albo wyciągać te napisane wiersze i dzielić się nimi z innymi.

Jak wspominają licealiści, projekt narodził się z pasji do poezji i literatury.

Naszą pasją jest literatura. Interesujemy się poezją, dlatego postanowiliśmy, że stworzymy taki projekt i skierujemy go przede wszystkim do młodzieży, ale również do reszty społeczeństwa, żeby uświadamiać o literaturze i w ogóle o poezji – opowiada Maria Maciejewska, licealistka, „Stowarzyszenie NieZnanych Poetów”

Aby pomóc młodym ludziom odkryć w sobie talent do pisania i wzbudzić w nich chęć dzielenia się własną twórczością z innymi, w ramach projektu licealiści stworzyli konkurs z nagrodami.

Do tej pory udało nam się zrealizować konkurs poetycki, w ramach którego młodzi ludzie mogli przesyłać nam jeden utwór, a komisja oceniła i wyłoniła 18 utworów, które zostaną nagrodzone nagrodami, które otrzymaliśmy od Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu oraz Ossolineum – mówi Maria Maciejewska.

Jeden najlepszy wiersz będzie stanowił podstawę do etiud tworzony w Łódzkiej Szkole Filmowej przez Bronkę Nowicką, więc to jest bardzo ciekawa nagroda – mówi Zuzanna Łazowska, licealistka, Stowarzyszenie NieZnanych Poetów.

Jednym z celów projektu jest utworzenie platformy dla młodych niedoświadczonych osób, które mogłyby za jej pomocą poznawać poezje innych autorów i tworzyć własną.

Warto wspomnieć, że według statystyk z 2019 roku po literaturę sięga 40% Polaków. Uważamy, że pora to zmienić. Wydaje nam się, że szczególnie w okresie lockdownu młodzi ludzie szukają jakichś nowym zainteresowań, nowych pomysłów na wyrażanie siebie i myślimy, że poezja jest naprawdę interesująca. Zapraszamy do interesowania się niąZuzanna Łazowska.

Śledzić działalność licealistów można na stronie facebookowej Stowarzyszenie NieZnanych Poetów.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy