Strajk klimatyczny. Młodzież protestuje!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Młodzież martwi się o zmiany klimatyczne i sprzeciwia się polityce rządu. Mówi o kryzysie energetycznym i domaga się jakichkolwiek działań. Dlatego młodzi zebrali się na placu przed Narodowym Forum Muzyki, aby pokazać swoje stanowisko.

Jesteśmy tutaj aby wyrazić swój sprzeciw wobec polityki władz, która nie jest proobywatelska ani nie jest proklimatyczna, ponieważ jednocześnie nie zapewnia się obywatelom niezbędnego dostępu do ciepła, żeby mogli ogrzać swoje mieszkania. W dalszym ciągu, te ciepłownictwo jest oparte na paliwach kopalnych. Nie są prowadzone praktycznie żadne działania, które miałyby od tego odchodzić. Jedyne co się dzieje to jest zmiana pieców węglowych na gazowe, co faktycznie ma duże znaczenie przy jakości powietrza, ale marginalne znaczenie jeżeli chodzi o klimat. Technologie gazowe mogą być bardziej emisyjne niż węglowe – mówi Mariusz Masłosz, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Jestem matką trójki dzieci. Czytam dużo, głównie rzeczy naukowe, wypracowania naukowe. Wiem, że nasz klimat nie jest w dobrej kondycji, że przyszłość szacuje się w takich dość mrocznych barwach i bardzo się martwię, żeby nie powiedzieć tego bardziej dobitnie. Jestem przerażona tym, co czeka moje dzieci w przyszłości i bardzo bym nie chciała, żeby ich przyszłość była pozbawiona tej radości, którą ja miałam w dzieciństwie i teraz posiadam z życia – mówi Joanna Szczygielska – Żółtańska, Rodzice dla klimatu. 

Jako młoda osoba – bardzo zależy mi na tym, jak będzie wyglądać moja przyszłość i chciałabym żyć i nie martwić się o to, że nie będziemy żyć w takiej komfortowej sytuacji już nigdy. Uważam, że to bardzo ważne, żeby działać w tę stronę i wspierać działania proeko – mówi Hanna Walcerek, uczennica LO nr 14.

Wspieram wszelkie akcje związane z ochroną klimatu, przeciwdziałaniem kryzysowi klimatycznemu całym sercem, całym sobą. Myślę, że to jest jedna z najhuczniejszych takich akcji nie tylko we Wrocławiu, ale w Polsce, która pokazuje jakie są poważne problemy światowe w kryzysie klimatycznym– mówi Dominik Straszewski, uczeń z Wrocławia. 

Czasami ciężko jest wyjść na ulicę i nie czuć załóżmy smogu, żeby moc po prostu oddychać. To nieekologiczne rozwiązanie jest po prostu tańsze, ale moglibyśmy, powiedzmy, wziąć się w garść i zacząć stosować te droższe rozwiązania. Powiedzmy płacić za to, żeby mieć ten zdrowszy klimat – mówi Jakub Adamowicz, uczeń LO nr 14.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy