Strażak uratował dziewczynkę. Warto wołać o pomoc

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Spacer rodziców z córeczkami mógłby zakończyć się tragicznie, gdyby nie natychmiastowa pomoc strażaka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 we Wrocławiu. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, kiedy rodzice spacerowali z dziećmi parkiem Mikołaja Kopernika. Najmłodsza z dziewczynek bawiła się i zaczęła się krztusić. Ojciec zorientowany, że dziewczynka nie może oddychać udał się po pomoc do najbliższej jednostki straży pożarnej.

Usłyszałem wołanie mężczyzny o pomoc. Wychyliłem się przez okno, dostrzegłem mężczyznę, który trzymał na rękach malutkie dziecko i mówił, że czymś się zadławiło. Nie zastanawiałem się wiele, wychyliłem się przez to okno, wziąłem to dziecko na ręce i tak jak nas uczono, wykonałem kilka uderzeń w przestrzeń międzyłopatkową, po tych kilku uderzeniach dziecko zaczęło płakać – opowiada str. Kamil Ziółkowski, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 1 we Wrocławiu.

Strażak uratował życie 8-miesięcznej dziewczynce, jak mówi zapamięta to zdarzenie do końca życia. 

Myślę, że dla każdego z nas ratowanie dziecka to jest dość duże przeżycie i myślę, że zapamiętam to na dłużej – dodaje str. Kamil Ziółkowski.

Strażacy jak podkreślają, po to się szkolą, po to służą, aby pomagać. Teraz podczas pandemii strażacy często udzielają także pomocy medycznej.  

Sytuacje i jakieś takie zdarzenia z dziećmi zdarzają się sporadycznie, natomiast każdy ze strażaków w ramach kształcenia pożarniczego, na każdym etapie jest szkolony z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Stąd też kolega zachował się profesjonalnie – mówi asp. Damian Górka, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Ta historia ma szczęśliwe zakończenie dzięki profesjonalnej pomocy, której udzielił strażak małej dziewczynce. Jak podkreślają strażacy w sytuacjach kiedy nie wiemy, co mamy zrobić — warto wołać o pomoc.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy