Strażnicy miejscy na hulajnogach. Będą mandaty za przekroczenie prędkości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławscy strażnicy miejscy to osoby, które nie boją się nowości. Patrolują Wrocław konno, jeżdżą także na rowerach, a obecnie również i na hulajnogach, jako pierwsi w Polsce. Jak się jeździ tym środkiem transportu?

– Rewelacyjnie, szybko, sprawnie. Inaczej niż na rowerze, ale można się przyzwyczaić – mówi st. insp. Robert Paluch, Straż Miejska we Wrocławiu.

– Kiedy zostały wprowadzone nowe rozwiązania, nowe technologie, to straż stara się również iść z duchem czasu. Jest to sprzęt, który ułatwia nam pracę w patrolach. Pozwala na lepszą mobilność w czasie patrolu – mówi mł. str. Sandra Kowalska, Straż Miejska we Wrocławiu.

We Wrocławiu utworzono pierwszy w Polsce hulajnogowy oddział patrolowy straży miejskiej. Pracownicy będą teraz dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się w trudno dostępne miejsca.

– Hulajnogę łatwo jest złożyć, przetransportować i przenieść w inne miejsce, na przykład w miejsca gdzie trudno jest dojechać radiowozem – dodaje mł. str. Sandra Kowalska.

Strażnicy będą także zwracać uwagę innym uczestnikom ruchu, szczególnie tym, którzy przemieszają się na hulajnogach, jeżeli kierujący przekroczy dozwoloną prędkość zostanie ukarany mandatem. Wszystko zależy jednak od sytuacji.

– Zależy to od rozmowy, od tego kto co zrobił. To czasami jest pouczenie, zwykła rozmowa ostrzegawcza, lub po prostu mandat. Czasami niektóre osoby trzeba zdyscyplinować tą formą – wyjaśnia st. insp. Robert Paluch.

Nowe patrole będą zajmować się także porzuconymi hulajnogami.

– To się cały czas dzieje w straży. Są kontrole i kontrolujemy takie miejsca. Jak coś zauważymy to podejmujemy działania – dodaje st. insp. Robert Paluch.

Przepisy stanowią, że na drodze rowerowej i na jezdni elektryczną hulajnogą można jeździć z prędkością maksimum 20 km/h. Na chodniku natomiast osoby poruszające się tym środkiem transportu powinny poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego i jechać bardzo ostrożnie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy