Strefa dla biznesu. Gmina Polkowice i LSSE pomagają przedsiębiorcom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejne szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorców w ramach Strefy dla biznesu. Gmina Polkowice wraz z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. chcą pomagać lokalnym biznesom, żeby rozwijały się w dobrym kierunku.

Damian Łaziński pochodzi z Polkowic i to właśnie tam prowadzi swój biznes. Jakiś czas temu powiększył swoją działalność, dlatego tematyka ulg podatkowych jest dla niego bardzo ważna.  

– Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat pozyskania tej ulgi podatkowej CIT i PIT. Ostatnio rozszerzyłem swoją działalność ze względu na potrzeby rynku. Teraz między innymi inwestuję w nieruchomości i rynek deweloperski. Tam te podatki są zdecydowanie wyższe, stąd zainteresowanie tą tematyką – mówi Damian Łaziński, przedsiębiorca z Polkowic.

– Naszą podstawową pomocą jest udzielani ulgi w podatku dochodowym na inwestycję. Każdy przedsiębiorca, który realizuję nową inwestycję w obszarze naszej działalności, może o taką ulgę się ubiegać. W tej chwili taka ulga to nawet 45% wartości zainwestowanego kapitału – dodaje Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

– Ostatnie lata były dla przedsiębiorców bardzo trudne. Pandemia, teraz wojna, drożyzna i efekt wprowadzania Polskiego Ładu, dlatego przy pomocy specjalistów staramy się im pomagać, rozwiązywać wszelkie zawiłości i problemy – dodaje Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oprócz ogromnych firm, chciałaby także pozyskać te mniejsze. Poza ulgą podatkową, LSSE oferuje szereg innych usług, które mogą okazać się sporym wsparciem dla firm. 

– W 2018 roku zmieniły się przepisy. Powstała Polska Strefa Inwestycji. W tej chwili przedsiębiorca może uzyskać zwolnienie z podatku wszędzie. Nawet na swoim prywatnym gruncie – dodaje Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Wartością tego typu spotkań jest wymiana doświadczeń. Dodatkowo rozmowa i wymiana opinii z fachowcami, w tym przypadku z LSSE. Widzimy w przedsiębiorczości szansę na rozwój naszego regionu – podsumowuje Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Zobacz również

W tym roku zespół pieśni i tańca „Kalina” Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu obchodzi swoje 40. urodziny. Obchody potrwają przez cały grudzień. Rozpoczęły się one od uroczystego otwarcia wystawy w Akademii Wychowania Fizycznego, która przedstawia całą historię zespołu. Kontynuowane będą w Teatrze Muzycznym Capitol, bo to tam 11 grudnia odbędzie się uroczysty koncert z okazji jubileuszu.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy