Strefa Płatnego Parkowania we Wrocławiu powiększa się

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Strefa Płatnego Parkowania we Wrocławiu powiększa się. Na ten moment liczba takich miejsc postojowych wynosi ponad 5 700, ale do końca roku ma ona być powiększona o kolejne 1 000.

Nowe miejsca postojowe zostaną wyznaczone miedzy innymi na Przedmieściu Świdnickim, Przedmieściu Oławskim, na Nadodrzu, Ołbinie i Szczepinie. Tam również zostanie zamontowanych 100 nowych parkometrów. 

Od ponad dwóch lat mamy tą strefę pomiędzy ul. Grabiszyńską a Zielińskiego i Piłsudskiego. Mieszkańcy są zachwyceni. Czekamy teraz na resztę osiedla – mówi Magdalena Szczepaniak, przewodnicząca Zarządu Osiedla Przedmieście Świdnickie.

Między innymi na Przedmieściu Świdnickim, w najbliższym czasie, do wakacji powstaną parkomaty. W obszarze pomiędzy ul. Grabiszyńską a ul. Tęczową. Jest to największy obszar, który w tym roku w sposób praktyczny zostanie objęty płatnym parkowaniem, czyli związanym z postawieniem parkomatów i wprowadzeniem płatności – mówi Tomasz Stefanicki, Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Strefa Płatnego Parkowania przede wszystkim ma za zadanie uporządkować przestrzeń na osiedlach i powiększyć komfort mieszkańców. Zameldowani mieszkańcy, którzy mają nieruchomości w pobliżu takiej strefy mają możliwość wykupić abonament w cenie 100 zł za rok. 

Inne obszary, które w tym roku planujemy, to także okolice Kretki i Ołówka na osiedlu plac Grunwaldzki, a także na osiedlu Przedmieście Oławskie, jest tam kilka ulic wskazanych przez radę osiedla, do tego, żeby zostały objęte płatnym parkowaniem – mówi Tomasz Stefanicki.

Jednym z obszarów, który może też zostać objęty Strefą Płatnego Parkowania jest osiedle Tarnogaj. Decyzja o tym zostanie podjęta podczas sesji Rady Miejskiej, która ma się odbyć 28 kwietnia.

Mieszkańcy osiedla Tarnogaj są zdeterminowani, gdyż w tej chwili nasze osiedle jest właściwie jednym dużym parkingiem. Ludzie przyjeżdżają, parkują na naszym osiedlu, rozjeżdżają nasze trawniki, nasze zieleńce, zostawiają samochody nie patrząc na to, czy coś niszczą i wyjeżdżają dalej – mówi Krzysztof Mazurkiewicz, przewodniczący Zarządu Osiedla Tarnogaj.

Zdaniem radnych osiedlowych zwiększenie Strefy Płatnego Parkowania ma pomóc mieszkańcom konkretnych osiedli, którzy na co dzień walczą o miejsca parkingowe z pracownikami okolicznych biur, którzy pozostawiają swoje pojazdy, nie zważając na estetykę podwórek. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy