Studenci ASP stworzyli twórcze warsztaty dla seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych przygotowali twórcze warsztaty rysunkowe i malarskie dla wrocławskich seniorów. Zajęcia odbywają się w ramach miejskiego programu Mikrogranty. Podczas warsztatów seniorzy poznają techniki malarskie, a następnie namalują własne podwórka. Z dzieł, które powstaną, zostanie stworzona wystawa.

Wszystko będzie się kręciło wokół podwórka. Dzisiaj mamy zapoznanie z uczestnikami i będziemy głównie rozmawiać na ten temat. Chcemy poznać historie uczestników związane z podwórkami z dzieciństwa i przeszłości. Przygotowaliśmy też prezentację z historii sztuki, o przedstawieniu natury i podwórka w sztuce – mówi Katarzyna Banasiak, Kolektyw Zbiór Pusty, studentka ASP Wrocław.

Wszystkiego się spodziewam. Wszystkiego najlepszego, oczywiście. Sztuki, przyjaźni, spotkań. Jeszcze nie wiem, co to będzie, ale słyszałam, że będą sztalugi i pędzle.

Współpracujemy z Mikrograntami jako jednostka samorządu miasta i bardzo się z tego cieszymy. Mieliśmy w sobotę uroczyste otwarcie. Jest to nowa siedziba, więc mamy tu pełno życia tuż po otwarciu. Bardzo się cieszymy na współpracę – podkreśla Krystyna Lasota-Kotowicz, Rada Osiedla Borek.

Spodziewam się na pewno ciekawych, rozwojowych zajęć. Słyszałam, że będzie coś z malarstwa, literatury. Pewnie też towarzystwo jakieś sympatyczne się pojawi, ludzie, którzy czegoś szukają.

Takim zapalnikiem, żeby zrobić te warsztaty była sytuacja covidowa. To, że sami w domu wariowaliśmy. Stworzyliśmy ten kolektyw właśnie w tym czasie, kiedy była zamknięta szkoła, aby razem móc tworzyć i działać. Pomyśleliśmy, że to może być fajna rzecz również dla seniorów. Chcieliśmy, żeby to była przygoda zarówno dla nich, jak i dla nas – rozwojowa w dwie strony – dodaje Katarzyna Banasiak, Kolektyw Zbiór Pusty, studentka ASP Wrocław.

Na warsztaty można się jeszcze zapisać. Kolejne zajęcia odbędą się w czwartek 25 listopada o godz. 12:00 w budynku Rady Osiedla Borek. Szczegóły są dostępne na stronie Mikrograntów.

Zobacz również

6 i 7 grudnia Opera Wrocławska zaprasza widzów na wieczór choreografów „Żywioły 2”. Na scenie wystąpią tancerze baletu Opery Wrocławskiej i zaproszeni goście. Tym razem zobaczymy 12 kreacji, które zostały przygotowane przy współpracy z utalentowanymi kompozytorami z Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy