Studenci AWF Wrocław przyjęci w mury uczelni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ponad tysiąc studentów z pierwszego roku w poniedziałek rozpocznie zajęcia w Akademii Wychowania Fizycznego im. polskich olimpijczyków we Wrocławiu. Podczas uroczystej immatrykulacji zostali przyjęci w poczet studentów, a w trakcie tzn. tygodnia zerowego, który właśnie trwa, studenci będą poznawać uczelnię i samo miasto.

Największym zainteresowaniem, podobnie jak w poprzednich latach, cieszyła się fizjoterapia. 

– Ja zawsze byłam tak mocno powiązana ze sportem i całe moje życie spędziłam na hali, a miałam kontuzję, więc nie mogę grać, więc chciałam w tym zostać. I tak pomyślałam, że fizjoterapia będzie dobrym pomysłem.

– Tak na przyszłość po prostu. I czuję, że to będzie po prostu dla mnie, że będę się w tym rozwijać i będę szczęśliwa robiąc to, co lubię.

– Oczekiwania są duże. Mamy nadzieję, że będzie fajnie i nie będzie tak ciężko, że damy radę. 

A dlaczego AWF?

– Słyszeliśmy od znajomych i też w internecie, że to fajna uczelnia. Bardzo też wysoko w rankingach stoi. Wiele na przykład moich znajomych lub nauczycieli polecało właśnie studiować tutaj.

– U mnie akurat fizjoterapeuci, u których pracowałem, to polecali – mówią studenci.

– Mamy nadzieję, że wybór naszej uczelni to był taki ich świadomy wybór, że wybierali i rozumem i sercem, że będą zadowoleni z tych wyborów. Musimy mieć też na uwadze to, że ucząc się w liceum, niestety też korzystali z tej nauki zdalnej, ale widzimy po poziomie naszych kandydatów, ponieważ bierzemy pod uwagę w rekrutacji wyniki matur, że ten poziom jest bardzo wysoki, szczególnie na kierunku fizjoterapia. Na pewno duża rola będzie też w wyposażeniu studentów w takie kompetencje społeczne, ponieważ widzimy, że tutaj pewne braki występują, więc postaramy się, żeby właśnie tutaj ta integracja w tym pięknym mieście Wrocławiu, który jest miastem spotkań, rzeczywiście również była ich udziałem – mówi dr Agnieszka Pisula – Lewandowska, prorektorka ds. Studenckich i Sportu Akademickiego AWF Wrocław.

– Ja tak po pierwszych dniach już widzę, że ludzie są naprawdę tacy przyjaźni, każdy chce poznawać nowych ludzi. Można do każdego podejść i każdy będzie chętny do rozmowy. Po mieście oczekują też takiego luzu. Każdy naprawdę jest przyjemny i gotowy do pogadania.

– Trochę stresu, ale tak ogólnie to pozytywnie. Bardzo mili ludzie i wszyscy są tacy pomocni, więc jest w porządku. Na razie ciężko z niektórymi nawiązać kontakt przez to, że jest dużo tych osób, ale wydaje się, że wszyscy będą w porządku i będzie fajnie – dodają studenci.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy