Studenci PWr będą robić praktyki w szpitalu w Jeleniej Górze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wydział Medyczny Politechniki Wrocławskiej podpisał list intencyjny o współpracy z Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Dzięki temu studenci będą mogli realizować praktyki w szpitalu w Jeleniej Górze, który jest jedną z największych placówek medycznych na Dolnym Śląsku.

To pierwsza placówka medyczna spoza stolicy Dolnego Śląska, z którą współpracuje Wydział Medyczny PWr.

  • Celujemy w praktyki wakacyjne, w staże dla naszych studentów. Jesteśmy już po pierwszym semestrze, czas biegnie szybko, za chwilę studenci będą mieli swoje praktyki. Oczywiście są studenci, którzy są spoza Wrocławia, a być może ktoś po prostu będzie chciał na miesiąc pojechać do pięknej Jeleniej Góry, do Kotliny Jeleniogórskiej oczywiście i będzie chciał tam spędzić cztery tygodnie w szpitalu bardzo dużym, bardzo dobrym i jednocześnie może troszkę odpocząć w zupełnie innych wymiarach – mówi dr hab. n. med. Dariusz Jagielski, prof. PWR, dziekan Wydziału Medycznego PWR.

  • Rozpoczęliśmy współpracę z Politechniką Wrocławską, z Wydziałem Medycznym w zakresie szkolenia staży, praktyk i szerokiej współpracy z tym Wydziałem. Chcielibyśmy pozyskać tutaj młodych ludzi do naszej jednostki. Mamy bardzo szeroki zakres usług i wachlarz, w związku z tym mamy dużo do zaoferowania młodym ludziom i chętnie byśmy przyjęli tutaj gro studentów, żeby się zapoznali z tym co mamy w ofercie – podkreśla Sylwia Modrzyk, dyrektorka Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej to jeden z największych szpitali w regionie. Zatrudnia około 1500 osób – lekarzy, pielęgniarek i położnych. Rocznie pomaga blisko 75 tysiącom pacjentów. 

  • Jest tam bardzo dużo również tej medycznej, profesjonalnej strony, jest 26 oddziału szpitalnych. Jest dużo nowoczesnego sprzętu i jest to naprawdę bardzo dobra jednostka, w której studenci, jeśli będą mieli okazję przebywać, to spędzą ten czas pożytecznie – dodaje dr hab. n. med. Dariusz Jagielski, prof. PWR, dziekan Wydziału Medycznego PWR.

Wydział Medyczny Politechniki Wrocławskiej ma również podpisane umowy o współpracy z ośmioma wrocławskimi szpitalami i placówkami ochrony zdrowia. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy