Studenci rozmawiają – Tydzień Równości na UWr

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Adrianna, Kornelia i Aleksandra to studentki psychologii, które należą do Koła Naukowego Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej. W tym roku po raz trzeci chcą porozmawiać o równości. W ramach koła stworzyły Tydzień Równości na Uniwersytecie Wrocławskim.

Był marzec 2019 roku. Wtedy razem zdecydowałyśmy, że chcemy coś zrobić, żeby się działo. Chciałyśmy stworzyć miejsce spotkań, aby rozmawiać na te tematy. Tak powstał pomysł kolejnych inicjatyw, spotkań i także Tygodnia Równości – mówi Adrianna Jołkiewicz, Koło Naukowe Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tematyka jest bardzo różnorodna. Będzie wykład między innymi o wspieraniu młodzieży i dzieci trans, ale również o terapii feministycznej. Będziemy też poruszać zagadnienia językowe, jak historia feminatywów lub warsztaty języka inkluzyjnego – dodaje Aleksandra Cichecka, Koło Naukowe Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Osiem webinarów i jeden warsztat, wszystkie transmitowane na profilu facebookowym Uniwersytetu Wrocławskiego. Organizatorki podkreślają, że takie wydarzenia są bardzo ważne w dobie szerzących się fake newsów. 

Panuje bardzo dużo dezinformacji. Jako społeczność uniwersytecka musimy się wspierać, bo to jest miejsce, gdzie możemy się spotkać, porozmawiać w bezpiecznych warunkach i każdy na to po prostu zasługuje  – wyjaśnia Adrianna Jołkiewicz Koło Naukowe Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szerząc rzetelną wiedzę na ten temat, do której ciężko zyskać dostęp – szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości. Po internecie krąży dużo clickbaitowych tytułów. Warto tę wiedzę sobie zweryfikować z jakichś dobrych źródeł. Temu ma służyć to wydarzenie – dodaje Aleksandra Cichecka, Koło Naukowe Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uniwersytet Wrocławski chce być uniwersytetem równym. Chce być uniwersytetem, w którym wszyscy członkowie wspólnoty czują się dobrze. Niezależnie od tego ,skąd pochodzą, jakie mają poglądy, jakiej są płci – tłumaczy Katarzyna Uczkiewicz, rzecznik prasowa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czuję się dużo spokojniej, widząc, że takie wydarzenia są wspierane przez uniwersytet – dodaje Kornelia Zienkiewicz, Koło Naukowe Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wśród gości pojawią się między innymi dr hab. Grzegorz Iniewicz z Uniwersytetu Jagielońskiego, dr Łukasz Prus, a także dr Agnieszka Nomejko. W kole działa teraz 50 studentek, spotkania odbywają się online, ale studentki tylko czekają, żeby znów się zobaczyć.

– Należę do Koła, ponieważ bardzo interesują mnie zagadnienia związane z seksuologią. Cieszę się też, że mogę zaangażować się w wydarzenia, które promują rzetelną wiedzę w tym temacie – dodaje Aleksandra Cichecka, Koło Naukowe Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

 – Każdego tygodnia odbywają się co najmniej dwa spotkania. Bardzo aktywnie, także w social mediach, tylko czekamy aż będzie można się spotkać – podsumowuje  Adrianna Jołkiewicz, Koło Naukowe Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tydzień Równości na Uniwersytecie Wrocławskim rozpocznie się 24 maja.

Zobacz również

W najnowszym rankingu „Perspektywy” większość dolnośląskich szkół zaliczyła spadek. Przykładowo, wrocławskiej „Trójce” udało się zostać w najlepszej dziesiątce w kraju, ale „zleciała” z szóstej na ósmą pozycję. Jest jednak Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej, które jako jedno z nielicznych awansowało z 18. na 11. miejsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy