Studenci szczepcie się. Szczepciobus przyjedzie na wrocławskie uczelnie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Początek roku akademickiego - do Wrocławia przyjedzie 100 tys. studentów z całej Polski. Szacuje się, że tylko 50 proc. zaszczepiło się na covid-19. Dlatego dziś wszyscy rektorzy wrocławskich uczelni namawiają, by skorzystać ze szczepień. Szczepciobus będzie jeździł po wrocławskich uczelniach i tam - nie opuszczając murów uczelni - każdy będzie mógł się zaszczepić. Najważniejsze, by tych zaszczepionych było jak najwięcej.

— Czwarta fala pandemii jest pandemią osób niezaszczepionych. Ponad 98 proc. zakażonych to osoby niezaszczepione, więc nawet ci niezdecydowani nie mogą tych jednoznacznych faktów pomijać. Jeszcze raz namawiam, by każdy zaszczepił się – mówi prof. Krystian Kiełb,  przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Od października włączamy studencki bieg. Dzisiaj dowodem patriotyzmu i solidarności z innymi Polakami jest szczepienie się, bo my nie szczepimy się tylko dla siebie – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. 

— Wrocław ma wysoki stopień wyszczepienia – około 65 proc. populacji. U młodych jest gorzej – to 50 proc. Ponieważ walczymy o każdy procent, to będziemy ich zachęcać, bo cieszymy się, że tak licznie wrócili do Wrocławia – mówi Joanna Nyczak, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych we Wrocławiu. 

— Jeżeli studenci chcą wrócić na uczelnie, a wiem że chcą, a my ich chcemy na uczelni, to nie ma wyjścia. Musimy się zaszczepić, bo jak nie, to będziemy musieli szybko uczelnie zamknąć – mówi prof. Andrzej Kaleta, rektor UE we Wrocławiu. 

— Wyszczepiliśmy w zeszłym roku około 5 tys. studentów. Mam nadzieję,  że co najmniej drugie tyle zaszczepiło się w domach. Jestem urodzonym optymistą i mam nadzieję, że 50 proc. jest zaszczepionych, a resztę będziemy namawiać, żeby się zaszczepili – mówi prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytety Wrocławskiego. 

— Wierzę w to, że Pan Bóg czuwa nad nami, ale wierzę też, że działa poprzez ludzi, także lekarzy. Mam w rodzinie siostrę i brata lekarzy  i zachęcam do tego, żeby skorzystać z ludzkiej wiedzy i zaszczepić się – mówi ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor  Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

— Dużo osób wraca na studia, więc jeśli studenci chcą prowadzić studenckie życie to warto się zaszczepić – mówi lek. med. Kamila Rudy z USK we Wrocławiu. 

— Teraz czekamy na naszych studentów i przy pomocy Szczepciobusa i wspólnie ze wszystkimi rektorami uczeni namawiamy ich do szczepienia się. Dajemy im taką możliwość, dajemy i przykład sobą. Po to, żeby bezpiecznie pracować, uczyć się i korzystać z uroków pięknego Wrocławia. Niech przychodzą na Rynek, ale niech będą bezpieczni – dla siebie, swoich bliskich i wszystkich, których będą spotykać na swojej drodze – mówi prof. Andrzej Rokita, rektor AWF we Wrocławiu. 

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy