Student PWr – Aquaman blisko Nobla!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dwóch studentów z Politechniki Wrocławskiej ma szansę na zdobycie studenckiego Nobla. Jednym z nich jest Miłosz Lisowski, który wraz z zespołem stworzył innowacyjnego podwodnego drona.

Miłosz Lisowski został nominowany w kategorii nauki techniczne i znalazł się w gronie pięciu osób w całej Polsce, które mogą zdobyć studenckiego Nobla. Prezes koła naukowego PWr-u robocik wraz z zespołem stworzył innowacyjnego w skali całego kraju autonoimicznego podwodnego drona. Podwodny dron jest wykonany z aluminium oraz materiału pom, który zapewnia sztywność.

Urządzenie jest samodzielne, wykonuje wszystkie cele w wodzie autonomicznie. Wszystko, dzięki danym, które zostały wgrane w drona. Studenci stworzyli sztuczne środkowisko, grę, w której robot mógł się uczyć zadań. Teraz dron potrafi sam pływać do celu, omijać przeszkody, a w przyszłości może pomagać w ratowaniu osób nad wodą.

Praca nad dronem zajęła ponad rok. Robot został wyróżniony na skalę całej Polski, a teraz jego twórca Miłosz Lisowski ma szansę na zdobycie Nobla studenckiego. Konkurs jest indywidualny, ale sam twórca podreśla, że to praca całego zespołu złożyłą się na jego sukces i nominacje do statuetki studenckiego Nobla.

Lauretów nagrody studenckiego Nobla poznamy 24 lipca, jedno jest jednak pewne studenci i koła Politechniki Wrocławskiej zasługują na nie jedno wyróżnienie.
 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy